person_outline
search
U12 traci pierwsze punkty i pierwszego gola

Idąca jak burza przez rozgrywki drużyna U12 została zatrzymana! Choć można się było spodziewać, że ten moment nadejdzie (w końcu zawodnicy rywalizują z rok starszymi przeciwnikami) to jednak remisowy wynik meczu z Wilgą zostawia pewien niedosyt, gdyż to Kabel prowadził w tym meczu grę i miał więcej dogodnych sytuacji do przechylenia szali na swoją korzyść.

Mecz lepiej rozpoczęli jednak występujący w goli gości gracze z Ruczaju. Już w pierwszej minucie spotkania po prostopadłym podaniu z połowy boiska na pozycję sam na sam wyszedł Filip Baran i jak na snajpera przystało, nie pomylił się. Zatem stało się. Pierwszy stracony gol w sezonie i zupełnie nowa sytuacja, z którą trzeba sobie poradzić. Nie dość, że po raz pierwszy trzeba gonić wynik, to jeszcze od pierwszej minuty spotkania.

Gracze Kabla wzięli się do roboty, konstruowali kolejne akcje ale słynąca z dobrej organizacji gry obronnej Wilga nie pozwalała na stworzenie zbyt wielu dogodnych sytuacji pod swoją bramką. Podobny przebieg miał zeszłoroczny mecz tej drużyny z rocznikiem 2010, gdzie Wilga zdołała dowieźć do końca spotkania wygraną 1-0 i mimo mistrzostwa zdobytego przez Kabel była jedynym zespołem, który pokonał Kablarzy. Tym razem ten scenariusz się nie ziścił gdyż gola uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Michał Malisiewicz. Co ciekawę piłka uderzona została z lewej strony bramkarza prawą nogą, więc takie zagranie wymagało wyjątkowej precyzji.

Mecz zakończył się remisem, choć trzeba wspomnieć o dwóch sytuacjach, które z pewnością zaważyły na wyniku. Otóż jeszcze w pierwszej połowie Kabel w odstępie jeden minuty zdobył dwa gole, oba jednak zostały nieuznane przez arbitra tego spotkania, który dopatrzył się spalonych. Jak pokazał zapis video przynajmniej jeden z tych goli został zdobyty prawidłowo. Do arbitra nikt jednak pretensji nie miał, sytuacje były trudne do oceny, a arbiter nie miał do pomocy asystenta i musiał podejmować decyzję na tzw. nosa. Ale w piłce suma szczęścia zawsze wychodzi na zero, więc Kablarze muszę teraz poczekać kiedy los im odda to co zabrał w meczu z Wilgą.

Kabel Kraków 1:1 Wilga Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Jan Baran, Nikodem Goch, Aleksander Jacher, Teodor Kotuszko, Michał Malisiewicz, Jakub Tybuszewski, Szymon Tylek (kapitan), Bartosz Wójcik oraz Tomasz Białek, Franciszek Jeż i Michał Marszalik.