person_outline
search
Trampkarze górą w meczu z Pogonią II

Trampkarze górą w meczu z Pogonią II

5 kolejka rozgrywek II Ligi Okręgowej Trampkarzy została zaplanowana w środku tygodnia. Kabel miał się zmierzyć na swoim stadionie z Pogonią II Kraków, a taka sytuacja zawsze premiuje gospodarzy ze względu na kwestie logistyczne. Goście z Pogoni zgłaszali możliwe problemy z uzbieraniem składu, ale szczęśliwie stawili się na mecz w sile 15 zawodników i zawody mogły się normalnie odbyć.

Faworytem meczu był Kabel, który miał na swoim koncie już dwie wygrane, w tym z zaliczaną do grona faworytów Radziszowianką. Pogoń natomiast zaliczyła już trzy przegrane, choć trzeba brać poprawkę na fakt, że w tej drużynie występują głównie zawodnicy z rocznika 2009 wspierani pojedynczymi zawodnikami z rocznika 2008 (5 graczy w meczowej kadrze). W Kablu rozkład wiekowy był bardziej korzystny (9 starszych zawodników) i przewaga fizyczna Kablarzy była widoczna. Jednak nie był to czynnik decydujący o wyniku. Kabel od początku narzucił swoje warunki gry i zepchnął przeciwnika do defensywy. Nieźle zaawansowani technicznie gracze Pogoni mieli trudność, żeby wydostać się spod pressingu gospodarzy i raz po raz powstawało zagrożenie pod bramką gości.

Pierwszy gol padł właśnie po błędzie w rozegraniu piłki, którą rosłemu stoperowi gości odebrał Oskar Domanus i wykorzystał sytuacje sam na sam. Kilka minut później w podobny sposób swój rajd zakończył Artur Mrzygłód i stało się jasne, że przewaga optyczna w tym meczu będzie miała też przełożenie na wynik rywalizacji. Potwierdził to trzeci gol Kabla w pierwszej połowie gdy ładnym wolejem sprzed pola karnego popisał się Domanus.

W drugiej połowie Kabel dołożył kolejne trzy gole. Najpierw Domanus po rzucie rożnym, później Chromicz z karnego i strzelanie zakończył ten który zaczął czyli Domanus dokładając do dorobku czwarte trafienie wykorzystując sytuację sam na sam ładną podcinką. Tym samym Kabel pewnie zaksięgował kolejne trzy punkty i potwierdził swoje wysokie aspiracje. W kolejnym meczu rywalem trampkarzy będzie zespół Bieżanowianki.

Kabel Kraków 6:0 Pogoń II Kraków

Skład Kabla: Karol Urban - Mateusz Chromicz, Oskar Domanus (kapitan), Marcel Gajos, Błażej Łukasiewicz, Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Rafał Oczkowicz, Dawid Pałka, Tomasz Wolski, Filip Zięba oraz Mikołaj Kolasa, Maksymilian Kowalczyk, Eryk Koźmik i Bartosz Zapała.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/