person_outline
search
Znów ciężkie boisko, U13 znów bez punktów

Znów ciężkie boisko, U13 znów bez punktów

Po dwóch początkowych wygranych w sezonie, drużyna U13 przeszła w tryb gry w kratkę i przeplata wygrane z przegranymi. Porażki przytrafiają się w meczach wyjazdowych, tym razem na Clepardii, gdzie podobnie jak na Borku, ciężkie boisko nie ułatwiało gry. Ale to nie boisko było przyczyną porażki, a marna skuteczność i wyjątkowy pech.

Sytuacja w II Lidze Okręgowej Młodzika Starszego układa się tak, że nie licząc wyraźnie odstającej od stawki Jadwigi, niemal każdy może wygrać z każdym. Sobotni rywal Kabla wygrał 3 z 4 dotychczasowych spotkań, tracąc punkty z teoretycznie najsłabszym rywalem czyli Victorią Kraków, którą to Kabel pokonał wysoko. Kabel zgromadził dokładnie tyle samo punktów, więc był to mecz sąsiadów w tabeli.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy w 5 minucie meczu wykorzystali już pierwszą okazję do zdobycia gola. Błąd techniczny przy wybiciu piłki od bramki sprytnym lobem wykorzystał Piotr Ciastoń i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Jeszcze więcej sprytu pod bramką pokazał jednak Stanisław Galas, który strzałem piętką tuż pod nosem bramkarza umieścił piłkę w siatce po ładnie rozegranej klepce Laska z Leśniakiem i dośrodkowaniu tego pierwszego.

Od tego momentu zarysowała się wyraźna przewaga Kabla, który raz po raz stwarzał sobie dogodne do zdobycia gola sytuacja. Szwankowała jednak skuteczność. Tylko w pierwszej połowie Galas trafił w słupek i poprzeczkę, a także zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Po przerwie trwał napór Kabla, który dążył do wygranej próbując przebić się przez zasieki z rzadka kontrującego rywala. Kolejny raz w poprzeczkę bramki Clepardii piłka trafiała po uderzeniach Laska i potężnej bombie sprzed pola karnego Kyrylo Indina. Łącznie w całym meczu Kabel aż czterokrotnie trafiał w obramowanie bramki!

W końcówce mieliśmy klasyczny przykład potwierdzający powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Źle rozegrany rzut rożny Clepardii, Galas otrzymuje piłkę w okolicy połowy boiska, łatwo mija obrońcę, ale na nieszczęście gości górą w pojedynku sam na sam jest bramkarz gospodarzy. Kilka minut później Clepardia strzela zwycięskiego gola, a sędzia kończy mecz. Mecz, który powinien się zakończyć wysoką wygraną Kabla, a który wygrała Clepardia. Czasami taka jest właśnie piłka nożna...

Clepardia Kraków 2:1 Kabel Kraków

Skład Kabla: Mateusz Błaszczyk - Stanisław Galas, Olaf Grabowski, Kyrylo Indin, Szymon Leśniak, Adam Pająk, Tomasz Pięta, Szymon Sekunda, Emil Szymoniak (kapitan) oraz Wojciech Knop, Oskar Lasek, Patryk Podmokły.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/