person_outline
search
Trampkarze starsi na sztucznym też do przodu

Trampkarze starsi na sztucznym też do przodu

Trudne warunki pogodowe w ostatnich tygodniach nie oszczędziły piłkarskich muraw w Krakowie, a ponieważ jesteśmy nawet jeszcze nie na półmetku rozgrywek to zapadła decyzja o przeniesieniu sobotnich meczów trampkarzy na sztuczne boisko Nadwiślanu, żeby zaoszczędzić główną płytę przy Parkowej na dalszą część sezonu. Adaptacja do gry na sztucznej murawie trochę Kablarzom zajęła, ale ostatecznie pokonali oni Bieżanowiankę w meczu II Ligi Okręgowej Trampkarzy Starszych.

Pierwsza połowa należała jednak do przyjezdnych z Bieżanowa, którzy sprawnie operowali piłką, umiejętnie rozgrywali akcje na małej przestrzeni i z łatwością przenosili ciężar gry. Przewagę boiskową potrafili też udokumentować oddając kilka celnych strzałów, które jednak zostały obronione przez wracającego na stare śmieci Karola Urbana, który do Kabla trafił właśnie z Nadwiślanu.

Urban dał się pokonać dopiero w 30 minucie gdy fantastyczną akcję Bieżanowianki wykończył Igor Turek, a Bieżanowianka objęła prowadzenie. Kabel wyrównał raptem minutę później gdy błąd obrońcy gości wykorzystał Domanus pakując do siatki piłkę zbyt słabo przez niego wybitą. I nie był to jeszcze koniec tej błyskawicznej wymiany ciosów gdyż po kolejne minucie Bieżanowianka odzyskała prowadzenie. Tym razem błąd popełnił bramkarz Kabla, który zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki i ostatecznie został zablokowany przez napastnika Bieżki. Pierwszą połowę spotkania zamknął tzw. gol do szatni zdobyty przez Domanusa po pięknym prostopadłym podaniu Zięby.

Po przerwie Kabel otrząsnął się z przewagi gospodarzy i wykorzystując lepsze warunki fizyczne zaczął dominować nad przeciwnikiem. Zaraz po rozpoczęciu gry Domanus wygrał pojedynek fizyczny z przeciwnikiem i popędził w pole karne, gdzie przełożył kolejnego obrońcę i silnym strzałem skompletował hattricka. Czwarte trafienie Domanus dołożył wykorzystując ładne podanie przeszywające linię obrony przeciwnika, które wykonał Kowalczyk i Kabel uzyskał komfortową przewagę dwóch goli. Przewaga ta została jeszcze powiększona w końcówce gdy kolejną ładną asystę Zięby w sytuacji sam na sam wykorzystał Mrzygłód. Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć gdy rykoszet po strzale sprzed pola karnego zmylił stojącego w bramce w drugiej połowie Kolasę.

kabel Kraków 5:3 Bieżanowianka Kraków

Skład Kabla: Karol Urban - Mateusz Chromicz, Oskar Domanus (kapitan), Marcel Gajos, Maksymilian Kowalczyk, Błażej Łukasiewicz, Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Tomasz Wolski, Filip Zięba oraz Mikołaj Kolasa, Szymon Jędrszczyk i Eryk Koźmik.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/