person_outline
search
Drugi remis z rzędu U12

Drugi remis z rzędu U12

Po świetnym początku sezonu i serii wysokich wygranych lekka zadyszka dopadła drużynę U12, która w drugim kolejnym meczu odnotowała remis. Trzeba jednak przyznać, że zarówno Wilga, jak i Bronowianka, to drużyny aspirujące do czołowych lokat w bieżącym sezonie rozgrywek w III Lidze Okręgowej Młodzików Starszych.

Podobnie jak w ubiegłotygodniowym meczu z Wilgą, to Kabel jako pierwszy stracił gola i musiał gonić wynik. Tym razem sytuacja była nawet trudniejsza, gdyż w pierwszej połowie Bronowianka dwukrotnie znalazła drogę do siatki bramki strzeżonej przez Michała Tomczyka. Za każdym razem były to silne i precyzyjne uderzenia z dystansu, z którymi ze względu na (jeszcze) niski wzrost golkiper Kabla nie miał większych szans sobie poradzić.

Po przerwie Kabel ruszył do odrabiania strat i efekt tych starań pojawił się już po 3 minutach, kiedy zagraną z głębi pola piłkę ładnie opanował Aleksander Jacher, zwodem do środka minął obrońcę i wypalił nie do obrony w okienko bramki Bronowianki. O kolejne sytuacje dogodne do zdobycia wyrównującej bramki wcale nie było łatwo. Bronowianka nieźle się broniła, a jej zawodnicy często korzystali ze znacznie lepszych warunków fizycznych wygrywając wiele starć indywidualnych.

Kabel doprowadził do wyrównania wykorzystując moment rozluźnienia szyków defensywnych rywali gdy wykonywali oni rzut rożny. Szybko przejęta piłka pozwoliła wyprowadzić skuteczny kontratak, przy którym środkowi obrońcy Bronowianki zostawi w środku boiska dużo miejsca Tomaszowi Białkowi, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem lewą nogą dał gościom wyrównanie.

Po tym spotkaniu, mimo straty punktów, obie drużyny utrzymały pozycje w czubie tabeli. Kabel lideruje z 14 punktami, Bronowianka tuż za jego plecami z 13 zgromadzonymi oczkami.

Bronowianka Kraków 2:2 Kabel Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Jan Baran, Aleksander Jacher, Teodor Kotuszko, Michał Malisiewicz, Antoni Mrzygłód, Jakub Tybuszewski, Szymon Tylek (kapitan), Bartosz Wójcik oraz Igor Szymik, Tomasz Białek i Franciszek Jeż.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/