person_outline
search
Niegościnna Sidzina

Niegościnna Sidzina

Czwarty mecz sezonu rozgrywek w kategorii młodzika młodszego okazał się najtrudniejszy z dotychczasowych dla drużyny U12 II. Wycieczka do Sidziny na mecz tamtejszym, jak się okazało mało gościnnym, Orłem zakończyła się wysoką porażką Kablarzy.

Obie drużyny w dotychczasowych meczach grały ze zmiennym szczęściem. Wyżej w tabeli był Orzeł po dwóch wygranych i jednej porażce, przy czym wszystkie te wyniki były dość wyrównane. Bardzo podobnie jak miało to miejsce w dotychczasowych meczach Kabla. Wysoka wygrana gospodarzy stanowi zatem pewne zaskoczenie, gdyż analizując dotychczasowe rezultaty można się było spodziewać bardziej wyrównanego starcia.

Duży wpływ na przebieg spotkania miało jego pierwsze 6 minut gdy gospodarze zdominowali Kabel zdobywając aż 3 bramki. Wszystkie gole padły po szybkich kontrach, z którymi kompletnie nie radziła sobie wysoko ustawiona linia obrona gości. A gdy już udało się opanować początkową nerwowość i Witold Pietrzyk zdobył gola na 3-1 to Orzeł odpowiedział błyskawicznie zdobywając kolejne dwa gole i praktycznie rozstrzygając losy rywalizacji.

Druga połowa miała bardziej wyrównany przebieg, a Kabel był w stanie częściej zagrażać bramce Orła. Mimo to pierwsi gola zdobyli zawodnicy Sidziny po kuriozalnej bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu rożnego. Golem odpowiedział Krystian Śledź po ładnym dryblingu i uderzeniu z ostrego kąta. Ostatni głos należał jednak do gospodarzy, którzy tuż przed końcem zdobyli swoją siódmą bramkę.

Orzeł Sidzina Kraków 7:2 Kabel Kraków

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Ksawery Dąbrowski, Mikołaj Eret, Aleksander Gronuś, Krzysztof Kowalski, Rafał Krupa, Patryk Musiał, Krystian Śledź (kapitan), Miłosław Warzecha oraz Mateusz Bodek, Jan Buksiński, Piotr Charczyński, Witold Pietrzyk i Stanisław Głupczyk.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/