person_outline
search
U13 na szóstkę w Parku Krowoderskim

Raptem dwa dni po spotkaniu z Clepardią, drużyna U13 ponownie wyszła na boisko, żeby w ramach kolejki rozgrywanej w tygodniu zmierzyć się z Jadwigą Kraków. Na prośbę gospodarzy mecz nietypowo został zaplanowany na poniedziałkowe popołudnie na boisku Jadwigi w Parku Krowoderskim.

Jadwiga w dotychczasowych meczach nie zdobyła choćby punktu i okupuje ostatnie miejsce w tabeli, więc zawodnicy Kabla byli dość oczywistym faworytem tego spotkania, pomimo faktu, że grają ostatnio w kratkę. W składzie Kabla gracze Jadwigi znaleźli starego znajomego, czyli Adama Pająka, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Jadwidze. W trakcie meczu dało się zauważyć, że Adam był ważną postacią drużyny z Prądnika Białego, a koledzy miło wspominają wspólną grę i darzą go dużą sympatią. Na ławce rezerwowych gospodarzy przyjmowano nawet zakłady ile goli Adam strzeli w meczu.

Strzelił dwie, ale dopiero w drugiej części meczu. W pierwszej połowie strzelali inni. Przeciwnika napoczął Rafał Duszek w 10 minucie spotkania, który solową akcję lewym skrzydłem zakończył mocnym uderzeniem pod poprzeczkę. Drugi gol był autorstwa Patryka Podmokłego, który dobił nieskuteczny strzał mającego ostatnio problemy ze skutecznością Stanisława Galasa. Dla pozyskanego przed sezonem z Wiślackiej Szkoły Futbolu Podmokłego była to pierwsza bramka w barwach Kabla. Chwilę później Galas wyregulował już celownik i mocnym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans stojącemu w bramce Jadwigi Ksaweremu Hermanowi.

W przerwie meczu trener Gagat starał się przekonać Kablarzy do bardziej zespołowej gry i realizowania założeń taktycznych, w tym szerokiego ustawienia skrzydłowych, żeby rozciągnąć obronę przeciwnika. Trzeba przyznać, że zawodnicy wzięli sobie słowa trenera do serca i już 4 minuty po wznowieniu gry piłka trafiła do szeroko ustawionego pod linią boczną Podmokłego, który dograł do Szymoniaka, a ten celną centrą obsłużył Adama Pająka. Można było odnieść wrażenie, że ten gol ucieszył też niektórych obstawiających na ławce rezerwowych Jadwigi... Szerokie ustawienie przyniosło efekt też przy kolejnym golu, gdy ustawiony pod linią Oskar Lasek ściągnął za sobą obrońcę robiąc miejsce w środku pola. Z tej przestrzeni skorzystali Pająk z Galasem, pierwszy dograł, drugi strzelił. Mecz zakończył drugi gol Pająka, który ustalił wynik na 6-0 dla Kabla.

Jadwiga Kraków 0:6 Kabel Kraków

Skład Kabla: Mateusz Błaszczyk - Rafał Duszek, Stanisław Galas, Olaf Grabowski, Kyrylo Indin, Adam Pająk, Patryk Podmokły, Szymon Sekunda, Emil Szymoniak (kapitan) oraz Oskar Lasek, Julian Rolek, Antoni Śliwa.