person_outline
search
U15 odrabia zaległości i melduje się na czele tabeli

U15 odrabia zaległości i melduje się na czele tabeli

Dopiero pod koniec września drużyna U15 rozegrała swój mecz z pierwszej kolejki rozgrywek II Ligi Okręgowej Trampkarzy Starszych. Mecz został przełożony na prośbę Jadwigi z pierwotnego terminu w związku z przedłużonym obozem wakacyjnym drużyny. Najbardziej nad takim obrotem spraw ubolewał greenkeeper klubu z Parkowej, gdyż mecz przyszło rozegrać w znacznie gorszych warunkach pogodowych niż te panujące w sierpniu, a na domiar złego w przerwie meczu nad Górą Parkową przeszła ulewa.

Zawodnicy jednak stanem murawy się nie przejmowali i skupiali się na sprawach sportowych. Jadwiga sezon rozpoczęła od trzech wygranych i początkowo można było zaliczać tę drużynę do grona faworytów rozgrywek. Jednak ostatnia wysoka przegrana z Radziszowianką postawiła spory znak zapytania przy ocenie realnych możliwości drużyny z Prądnika Białego. Mecz z Kablem potwierdził, że w tym sezonie Jadwiga raczej nie włączy się w walkę o mistrzostwo ligi. Choć dość długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, to gdy worek z bramkami się już rozwiązał, to wpadło ich aż 7.

Strzelanie rozpoczął najskuteczniejszy ostatnio zawodnik drużyny U15, a więc Oskar Domanus, który przez pierwsze lata swojej przygody z piłką był... bramkarzem. Zmiana pozycji wyszła jednak Oskarowi na dobre i strzela on obecnie gole seriami. W meczu z Jadwigą zaliczył łącznie 4 trafienia, po dwa w pierwszej i drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się też Chromicz oraz Gajos (do przerwy) i Zięba (po przerwie). Jadwiga zdołała odpowiedzieć tylko jednym honorowym trafieniem autorstwa Kacpra Pałkowskiego.

Kabel odrobił więc ligowe zaległości i dzięki wygranej zameldował zameldował się na czele tabeli od razu z 6-punktową przewagą nad najgroźniejszym rywalem czyli Radziszowianką, która kilka dni wcześniej została ukarana walkowerem za wystawienie nieuprawnionego gracza w wygranym meczu przeciwko Bieżanowiance. 

Kabel Kraków 7:1 Jadwiga Kraków

Skład Kabla: Karol Urban - Mateusz Chromicz, Oskar Domanus (kapitan), Marcel Gajos, Iwo Gaszyński, Szymon Jędrszczyk, Błażej Łukasiewicz, Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Filip Zięba oraz Mikołaj Kolasa, Dawid Broniewski, Maksymilian Kowalczyk, Eryk Koźmik, Szymon Pęski i Tomasz Wolski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/