person_outline
search
U12 wraca na zwycięską ścieżkę

Po dwóch remisach z rzędu w meczach kolejno z Wilgą i Bronowianką, drużyna U12 powróciła do wygrywania pokonując Prądniczankę II Kraków. Kabel rozgrywał mecz jako gospodarz na sztucznym boisku KS Nadwiślan.

Druga drużyna Prądniczanki w bieżących rozgrywkach III Ligi Okręgowej nie zdobyła choćby punktu, więc oczywistym faworytem spotkania był punktujący w każdej kolejce Kabel. Trzeba jednak przyznać, że choć goście wszystkie dotychczasowe mecze przegrali, to wysokie pogromy przeplatali z meczami wyrównanymi, gdzie wynik był na styku. W meczu z Kablem pogromu nie było.

Początek meczu zwiastował jednak łatwą przeprawę dla Kablarzy, gdyż już w 5 minucie spotkania gola zdobył Larry Njako. Mecz toczył się pod dyktando graczy w niebieskich koszulkach i kolejne gole były kwestią czasu. I faktycznie, najpierw Aleksander Jacher w 22 minucie, 60 sekund później ponownie Njako i było 3-0. Po meczu? Nic z tego. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. Trochę przypadkowo wyprowadzony kontratak dał Prądniczance pierwszego gola, a tuż przed przerwą daleki wykop bramkarza został wykończony ładnym lobem i goście zdobyli bramkę kontaktową.

W drugiej połowie Kabel znów przejął kontrolę i nie musiał drżeć o wynik. Sytuację uspokoiły dwa gole Jakuba Tybuszewskiego (pierwszy po ładnym piruecie w polu karnym) oraz trafienie Tomasza Białka. Wszystko w odstępie raptem 5 minut. Po tej kanonadzie mecz był już rozstrzygnięty. Prądniczankę było stać jeszcze na gola w końcówce, ponownie po kontrataku.

Kabel II Kraków 6:3 Prądniczanka II Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Jan Baran, Nikodem Goch, Aleksander Jacher, Michał Malisiewicz, Antoni Mrzygłód, Larry Njako, Szymon Tylek (kapitan), Bartosz Wójcik oraz Tomasz Białek, Teodor Kotuszko i Jakub Tybuszewski.