person_outline
search
Clepardia znów górą

Spotkanie drużyny U12 II było już trzecim pojedynkiem Kabla z Clepardią w bieżącym sezonie rozgrywek młodzieżowych. Choć wszystkie te spotkania były wyrównane to wszystkie zakończyły się wygranymi Clepardii. Na przełamanie tej czarnej serii trzeba będzie poczekać do rewanżowej rundy spotkań.

Drużyna U12 II do meczu z Clepardią przystępowała po wysokiej porażce w Sidzinie z tamtejszym Orłem, a że Clepardia też należy do czołówki (komplet punktów w dotychczasowych meczach), to podstawowym zadaniem trenera Kosturkiewicza było odbudowanie pewności siebie wśród swoich zawodników.

Sztuka ta się chyba udała, gdyż Kabel przystąpił do meczu bez kompleksów i objął nawet prowadzenie za sprawą gola Filipa Kałata. Goście dość szybko odpowiedzieli dwoma golami, ale gracze Kabla się nie poddawali i stan meczu wyrównał Ksawery Dąbrowski po rzucie rożnym. W ostatniej akcji pierwszej połowy Clepardia wyszła ponownie na prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

W końcówce spotkania Kabel miał jeszcze nadzieję na korzystny wynik gdy dwie minuty przed końcem Aleksander Gronuś zdobył kontaktową bramkę na 3-4, ale zapędy ofensywne gospodarzy ostudziła Clepardia wyprowadzając skuteczną kontrę, która zamknęła ten mecz.

Kabel Kraków 3:5 Clepardia Kraków

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Ksawery Dąbrowski, Mikołaj Eret, Stanisław Głupczyk, Aleksander Gronuś, Rafał Krupa, Patryk Musiał, Krystian Śledź (kapitan), Miłosław Warzecha oraz Piotr Charczyński, Mateusz Bodek, Filip Kałat, Krzysztof Kowalski i Tomasz Marszalik.