person_outline
search
Trampkarze młodsi pokonują Borek

Trampkarze młodsi pokonują Borek

Borek Kraków, wspólnie ze Zwierzynieckim, to dwaj outsiderzy rozgrywek okręgowych w kategorii trampkarza młodszego w grupie 2. Wizyta na stadionie przy ul. Żywieckiej zapowiadała się zatem dla graczy Kabla jako dość łatwa przeprawa i faktycznie tak było, choć gospodarze zdołali zdobyć honorowe trafienie.

Od początku zarysowała się wyraźna przewaga przyjezdnych, u których było widać lepsze zaawansowanie techniczne i zwyczajnie większy staż treningowy oraz doświadczenie. Gdy Borek swoje akcje próbował konstruować raczej chaotycznie to Kabel rozgrywał piłkę po ziemi i raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką Borku.

Skuteczność jednak nie była tego dnia zbyt mocną stroną Kablarzy. Brakowało w składzie napastnika z prawdziwego zdarzenia i kolejne okazje do zdobycia gola były marnowane. Z pomocą przyszedł... Borek. Stosunkowo niegroźne dośrodkowanie z rzutu rożnego lecące wprost w bramkarza tak niefortunnie odbiło się od jego nóg, że piłka wpadła do bramki. Po tym jak gospodarze sami rozwiązali worek z bramkami Kablowi grało się łatwiej i wpadały kolejne gole.

Łącznie Kabel zdobył ich siedem. Najskuteczniejszy był Krzysztof Fiołek (dwa gole). Bramki zdobyli też Przemysław Pacuła, kapitan Jakub Macuga (piękny centrostrzał), Szymon Pęski (rzut karny) oraz Iwo Gaszyński po rzucie rożnym. Gospodarze odpowiedzieli jednym honorowym trafieniem.

Zawodnicy, zapewne po raz pierwszy w swoich piłkarskich karierach, mieli okazję zagrać mecz na pełnym dystansie 90 minut, gdyż Pani sędzia spotkania nie była świadoma, że w kategorii trampkarza gra się jeszcze dwie połówki po 40 minut.

Borek Kraków 1:7 Kabel Kraków

Skład Kabla: Mikołaj Jasek - Alan Duszek, Xawery Dyląg, Krzysztof Fiołek, Iwo Gaszyński, Jakub Macuga (kapitan), Przemysław Pacuła, Szymon Pęski, Edmund Ziętarski, Bartosz Zapała, Gustaw Ziętarski oraz Oliwier Janda.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/