person_outline
search
U15 z kompletem punktów po I rundzie

Pierwsza runda spotkań w II Lidze Okręgowej trampkarzy starszych zakończona. Wygrywając z Olimpikiem Kraków, Kabel zakończył ją na pozycji lidera z kompletem punktów i 6-punktową przewagą nad grupą pościgową (Radziszowianka, Jadwiga). Wynik należy docenić, gdyż Kabel jest beniaminkiem tych rozgrywek. Cel na rundę rewanżową: nie roztrwonić przewagi i przypieczętować awans do I Ligi Okręgowej.

Sądząc po suchych wynikach, można by sądzić, że cel ten będzie łatwy do realizacji. Ale jak pokazał mecz z Olimpikiem, w tej lidze nie zawsze jest łatwo o punkty i nie licząc wyraźnie odstającego od stawki Świtu Krzeszowice, pozostałe zespoły potrafią być groźne i mogą odbierać punkty faworytom. Olimpic, który na swoim koncie zgromadził dotychczas raptem 4 punkty, był obok Radziszowianki bodaj najtrudniejszym przeciwnikiem trampkarzy Kabla. A przecież to właśnie Olimpic jako jedyny oddał punkty Świtowi (remis).

Ale mało brakowało, a do meczu w ogóle by nie doszło, a Kabel zaksięgowałby punkty walkowerem. Na boisku zameldowały się obie drużyny i sędzia, był nawet przedstawiciel użyczającej Olimpikowi boisko Jadwigi. Ale zabrakło trenera drużyny gospodarzy. W takiej sytuacji sędzia wzbraniał się przed rozegraniem zawodów gdyż nie dostał protokołu gospodarzy, nie było też wymaganej regulaminem opieki medycznej. Po kilku minutach oczekiwania i nerwowych telefonach udało się rozpocząć zawody. Okazało się, że w sztabie trenerskim gospodarzy doszło do nieporozumienia i z dwójki trenerów na meczu pierwotnie nie pojawił się nikt. Finalnie dojechali obaj.

Najlepiej w tej sytuacji poradzili sobie zawodnicy Olimpiku, którzy sami sobie przeprowadzili rozgrzewkę, umiejętnie też poukładali się na boisku. Jeden z rezerwowych przejął nawet rolę trenera, raz po raz pokrzykując na kolegów i wydając polecenia. Gospodarze przetrwali okres gry bez trenera, a bramkę tracili dopiero gdy ten zameldował się w boksie rezerwowych. Dobrą centrę z rożnego na gola zamienił Łukasiewicz. Gospodarze odpowiedzieli składną akcją, po której strzał ją finalizujący przelobował próbującego interweniować Karola Urbana. Do przerwy niespodzianka, 1-1.

W przerwie trener Janeczek zawezwał swoich zawodników do szatni. Udzielone im tam wskazówki chyba podziałały bo zaraz po przerwie Kabel zdobył dwa szybkie gole po mocnych uderzeniach z dystansu Zięby i Domanusa. W końcówce kolejny mocny strzał Zięby wyprowadził Kabel na prowadzenie 4-1. Goście odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem i mecz zakończył się wygraną Kabla w stosunku 4-2.

Olimpic Kraków 2:4 Kabel Kraków

Skład Kabla: Karol Urban - Dawid Broniewski, Mateusz Chromicz Oskar Domanus (kapitan), Marcel Gajos, Błażej Łukasiewicz, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Aleksander Stelmach, Tomasz Wolski, Filip Zięba oraz Mikołaj Kolasa, Adrian Bosak, Szymon Jędrszczyk, Maksymilian Kowalczyk i Eryk Koźmik.