person_outline
search
Kolejna wygrana U12 II

Kolejna wygrana U12 II

W przedostatniej serii spotkań w II Lidze Okręgowej młodzików młodszych zaplanowane zostało spotkanie Kabla Kraków i Pogoni Kraków. Wygraną 2-1 zapisali na swoje konto grający u siebie zawodnicy Kabla.

Obie drużyny dobrze się znają z poprzedniego sezonu, gdzie rywalizowały w lidze dwukrotnie. Oba spotkania były wyrównane, raz górą był Kabel, a raz padł remis. W tabeli bieżących rozgrywek obie drużyny również znajdowały się blisko siebie, a Kabel wyprzedzał swoich rywali raptem o 1 punkt. Stawką spotkania była zatem szansa na włączenie się do walki o miejsca na podium ligowej tabeli na koniec sezonu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście ze Skotnik. Już w 9 minucie spotkania, po długim wybiciu piłki z własnej połowy Kacper Wierzbicki oddał płaski strzał z dystansu, po którym piłka podskoczyła przed interweniującym Tomaszem Łukasikiem i wpadła do siatki tuż koło słupka. Kabel odpowiedział dwie minuty później gdy ładne prostopadłe podanie Mikołaja Ereta wykorzystał Aleksnder Gronuś w sytuacji sam na sam pokonując bramkarza gości. Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło w drugiej połowie w 39 minucie gdy akcję przy linii końcowej przeprowadził Krystian Śledź i dośrodkował w pole karne wprost pod nogi Witolda Pietrzyka, któremu nie pozostało nic innego jak dostawić nogę i skierować piłkę do siatki.

Wygrana Kablarzy zagwarantowała im miejsce na podium rozgrywek ligowych, niezależnie od wyników ostatniej serii spotkań.

Kabel Kraków 2:1 Pogoń Kraków

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Mateusz Bodek, Jan Buksiński, Ksawery Dąbrowski, Mikołaj Eret, Stanisław Głupczyk, Aleksander Gronuś, Patryk Grudzień, Krystian Śledź (kapitan) oraz Filip Kałat, Krzysztof Kowalski, Małgorzata Kruczek, Patryk Musiał, Witold Pietrzyk i Miłosław Warzecha.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/