person_outline
search
U13 koncertowo ze Słowikiem

U13 koncertowo ze Słowikiem

Choć to słowik jest znany z pięknego śpiewu to tym razem koncert zagrali zawodnicy Kabla. Na ich tle piłkarski Słowik z Olkusza zaśpiewał dość cienkim głosem i nie miał za wiele do powiedzenia w meczu 12 kolejki rozgrywek I Ligi Okręgowej Kraków-Olkusz.

Sytuacja w tabeli rozgrywek przed meczem była mocno zagmatwana. Nie dość, że planowo z ligi spadają trzy ostatnie zespoły, to przy niekorzystnym układzie w wyższych ligach spaść może też czwarty zespół. Biorąc to pod uwagę, pewnym ligowego bytu mógł być tylko liderujący Spotowiec Modlniczka. Dla Słowika mecz z Kablem był meczem tzw. ostatniej szansy, by jeszcze włączyć się do walki o utrzymanie.

Po niezbyt udanym meczu ze Sportowcem można było mieć obawy co do formy Kablarzy, ale szybko gracze w niebieskich koszulkach pokazali, że ich dyspozycja jest na wysokim poziomie. Pierwsze 20 minut spotkania to gra niemal koncertowa! Szybko rozgrywana piłka, wykorzystywanie całej szerokości boiska i akcje zawiązywane z dużym rozmachem. Ręce same składały się oklasków. Dwie koronkowo rozegrane akcje w 9 i 11 minucie przyniosły powodzenie i Kabel objął szybkie prowadzenie. Słowik odpowiadał rzadko i miał spore problemy by powstrzymać rozpędzonych gospodarzy.

Po przerwie Kabel podwyższył wynik na 3-0 i kontrolował przebieg gry. Mniej więcej w połowie drugiej odsłony na chwilę do głosu doszedł Słowik. Gol honorowy napędził na chwilę zawodników z Olkusza i stworzyli oni sobie okazję do kolejnego trafienia. Kablarze jednak szybko sytuację opanowali i trafili jeszcze na 4-1 pieczętując pewną wygraną.

Kabel Kraków 4:1 Słowik Olkusz

Skład Kabla: Oliwier Janda - Rafał Duszek, Olaf Grabowski, Kyrylo Indin, Wojciech Knop, Oskar Lasek, Tomasz Pięta, Antoni Śliwa, Emil Szymoniak (kapitan) oraz Stanisław Galas, Adam Pająk i Patryk Podmokły.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/