person_outline
search
Druga porażka U15

Druga porażka U15

W przedostatniej kolejce sezonu, drużyna U15 wybrała się na wyjazdowy mecz na stadion Clepardii Kraków. Choć w pierwszym meczu górą byli Kablarze, to rywal zaprezentował się z dobrej strony i można się było spodziewać ciężkiej przeprawy. Tak też się stało i drużyna U15 doznała drugiej w sezonie porażki.

Przed spotkaniem drużyna Kabla miała już zapewnione drugie miejsce w tabeli, a biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg rywalizacji o pierwsze miejsce, szanse na to że liderująca Garbarnia straci jeszcze punkty należało rozpatrywać w kategorii scenariusza science fiction. Ale dla Clepardii ten mecz miał znaczenie, nie tylko ze względu na walkę o utrzymanie trzeciej lokaty w tabeli, ale też ze względów ambicjonalnych. Kabel nie miał zamiaru ułatwiać przeciwnikom zadania, ale dało się wyczuć, że dyspozycja dnia zawodników z ul. Parkowej nie była najwyższa.

Clepardia szybko wykorzystała słabszy dzień przeciwników i już w 14 minucie objęła prowadzenie wykorzystując błąd w wyprowadzeniu piłki przez zawodników Kabla i odbierając piłkę na 30 metrze. Niemal dokładnie w ten sam sposób padł drugi gol zaraz na początku drugiej połowy spotkania - wyprowadzenie piłki od własnej bramki nie wychodziło tego dnia graczom Kabla zbyt dobrze. W poczynaniach ofensywnych też brakowało konkretów, choć mecz mógł się potoczyć inaczej gdyby w 13 minucie ładny strzał z linii pola karnego Artura Mrzygłóda trafił do siatki zamiast tylko otrzeć się o poprzeczkę.

Clepardia Kraków 2:0 Kabel Kraków

Skład Kabla: Mikołaj Kolasa - Patryk Adamek, Mateusz Chromicz, Oskar Domanus (kapitan), Szymon Jędrszczyk, Andrii Krupovych, Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Aleksander Stelmach, Filip Zięba oraz Karol Urban, Iwo Gaszyński, Bruno Kiełkowski, Błażej Łukasiewicz i Szymon Pęski.

 

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/