person_outline
search
Problemy kadrowe przyczyną porażki

Problemy kadrowe przyczyną porażki

W długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała zaplanowany został mecz Krakusa Swoszowice z drugą drużyną Kabla Kraków w ramach 13 kolejki rozgrywek III Ligi Okręgowej młodzików starszych. Wyraźnie osłabiony Kabel przegrał to spotkanie wyraźnie, bo aż 0-7.

Mecz zaplanowany na niedzielny poranek w trakcie długiego weekendu zawsze wiąże się z ryzykiem osłabień kadrowych. Nie inaczej było w przypadku meczu Krakusa z Kablem i obie drużyny chciały spotkanie przełożyć na inny termin. Gospodarze ze Swoszowic ze względu na nieobecność trenera, a Kabel ze względu na liczne nieobecności zawodników oraz równolegle rozgrywany mecz pierwszej drużyny młodzików w Miechowie. Ponieważ, ze względu na napięty harmonogram meczów i treningów w końcówce sezonu, ostatecznie nie udało się znaleźć alternatywnego terminu pasującego obu drużynom, mecz trzeba było rozegrać zgodnie z pierwotnym planem.

Nieobecność trenera Krakusa okazała się być zdecydowanie mniej istotna niż braki kadrowe Kablarzy z drużyny U12, którzy wystawili skład bez rezerwowych złożony tylko zawodników z młodszego rocznika wspartych dodatkowo awaryjnie powołanymi graczami z zespołu U12 II. W takiej sytuacji Krakus od początku osiągnął wyraźną przewagę i stwarzał sobie bardzo dużą liczbę sytuacji podbramkowych. Do przerwy jeszcze udawało się zawodnikom Kabla utrzymywać względnie niski rezultat (0-2), ale gdy zmęczenie meczem zaczęło dawać się we znaki, kolejne gole stały się nieuniknione. Mimo ambitnej postawy gracze Kabla nie mieli tego dnia wystarczająco argumentów, by nawiązać wyrównaną rywalizację z przeciwnikiem.

Krakus Swoszowice - Kabel II Kraków 7:0

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Nikodem Goch, Patryk Grudzień, Michał Marszalik (kapitan), Krystian Śledź, Igor Szymik, Michał Tomczyk, Miłosław Warzecha, Illya Yakubov.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/