person_outline
search
U13 wygrywa w Miechowie

U13 wygrywa w Miechowie

Na swój przedostatni mecz sezonu drużyna U13 wybrała się na odległy wyjazd do Miechowa na mecz z tamtejszą Pogonią. Zawodnicy Kabla przywieźli z tej wyprawy 3 punkty, choć było o nie trudniej niż można się było spodziewać.

Pogoń Miechów okupuje ostatnie miejsce w tabeli z raptem jednym zdobytym punktem, więc co bardziej optymistyczni kibice Kabla dopisywali zapewne kolejne trzy oczka do dorobku drużyny jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Ale ponieważ mecz był rozgrywany w długi weekend, to skład gości nie był optymalny i konieczne okazało się uzupełnienie składu zawodnikami z drużyny U12. Decyzja o powołaniu dodatkowych graczy okazała się słuszna, gdyż gospodarze okazali się wymagającym przeciwnikiem, a nieplanowana porażka mogła jeszcze Kablarzy uwikłać w walkę o utrzymanie.

Mimo osłabień kadrowych i nieobecności trenera drużyny Marcina Gagata, zawodnicy Kabla przez większą część meczu kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Prowadzenie uzyskali w 22 minucie gry, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Stanisław Galas. Gospodarze, choć prezentowali się solidnie w obronie, to w ataku nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Oliwiera Jandy. Jeżeli już oddawali strzały to najczęściej po stałych fragmentach gry lub z dalszej odległości. Kabel podwyższył prowadzenie w drugiej połowie gdy w sytuacji podbramkowej odnalazł się Kiril Indin i sprytnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Mecz bez większej historii i zgodnie z przewidywaniami rozstrzygnięty na korzyść Kabla, który tym wynikiem zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Celem na ostatni mecz sezonu z Błękitnymi będzie zapewnienie sobie vice-mistrzostwa rozgrywek.

Pogoń Miechów 0:2 Kabel Kraków

Skład Kabla: Oliwier Janda - Rafał Duszek, Stanisław Galas, Kyrylo Indin, Wojciech Knop, Szymon Leśniak, Adam Pająk, Antoni Śliwa, Emil Szymoniak (kapitan) oraz Michał Malisiewicz, Antoni Mrzygłód i Patryk Podmokły.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/