person_outline
search
U12 II vicemistrzem

U12 II vicemistrzem

Mimo porażki w ostatniej serii spotkań z Kolejarzem-Prokocim Kraków, drużyna U12 II Kabla Kraków utrzymała drugą lokatę w tabeli rozgrywek II Ligi Okręgowej młodzików młodszych zdobywając tym samym vicemistrzostwo.

Ponieważ mecz z Kolejarzem-Prokocim został przełożony i zamiast być rozgrywany w długi weekend odbył się kilka dni później, gracze Kabla znali wyniki ostatniej ligowej kolejki spotkań, w tym rywalizującej z nimi o drugie miejsce Płaszowianki. Żeby utrzymać status drugiej siły rozgrywek Kablarze mogli pozwolić sobie na przegraną, ale nie większą niż czterema bramkami - wtedy przy równym bilansie spotkań bezpośrednich (remis 2-2) i takim samym bilansie bramkowym, Płaszowianka przeskoczyłaby Kabel w tabeli dzięki większej liczbie strzelonych w sezonie goli. Oczywiście gracze Kabla nie zaprzątali sobie głowy tego typu kalkulacjami i jak zawsze starali się grać o wygraną. Tym razem ta sztuka się nie udała, ale ponieważ porażka 0-1 nie pozbawiła ich drugiej lokaty to można to traktować jak nagrodę pocieszenia za całkiem udany sezon podopiecznych trenera Kosturkiewicza.

Samo spotkanie z Kolejarzem-Prokocim przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy atakowali z większym rozmachem i stwarzali sobie więcej sytuacji do zdobycia goli. Kabel miał trudności ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry, akcje były szarpane, a podania mało dokładne. Tradycyjnie nie pomagała słaba płyta bocznego boiska klubu z Prokocimia, ale warunki gry były takie same dla obu drużyn. Rozstrzygająca bramka padła zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie spotkania gdy długie podanie z własnej połowy wyprowadziło na sytuację sam na sam Filipa Kowalskiego, który minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Kolejarz-Prokocim Kraków 1:0 Kabel Kraków

Skład Kabla: Tomasz Łukasik - Stanisław Głupczyk, Jan Buksiński, Mikołaj Eret, Małgorzata Kruczek, Witold Pietrzyk, Patryk Musiał, Krzysztof Kowalski, Krystian Śledź (kapitan) oraz Mateusz Bodek, Filip Kałat, Rafał Krupa i Patryk Grudzień.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/