person_outline
search
Znów te centrymetry

Znów te centrymetry

Ostatnie spotkanie ligowe sezonu 2023/24 zawodnicy drużyny U12 rozegrali w roli gospodarzy wyjątkowo na stadionie Nadwiślanu Kraków. Przeciwnikiem była zajmująca szóstą lokatę w tabeli Płaszowianka Kraków. Goście wygrali 2-1 zdobywając oba gole korzystając ze znacznie lepszych warunków fizycznych.

Dla podopiecznych Kamila Norka, z punktu widzenia pozycji w tabeli, ten mecz nie miał już znaczenia - było jasne, że sezon zakończą na miejscu trzecim. Wynik z pewnością niezły, choć sami zawodnicy czują zapewne lekkie rozczarowanie biorąc pod uwagę, że przez większą część sezonu byli w grze o mistrzostwo. Trzeba jednak pamiętać, że druga drużyna młodzików Kabla złożona była w całości z zawodników z rocznika 2011 i rywalizowali z zawodnikami o rok starszymi, co często skutkowało pewną bezradnością, szczególnie w pojedynkach powietrznych gdzie wzrost stanowi oczywisty handicap.

Podobnie było w starciu z Płaszowianką. Choć to Kabel lepiej operował piłką i ładnie rozgrywał akcje, to goście byli skuteczniejsi, dwukrotnie wykorzystując umiejętność gry głową rosłego napastnika, by później skutecznie bronić dostępu do swojej bramki. Oba gole dla gości zdobył jeszcze w pierwszej połowie mierzący ponad 180cm Aleks Meus. W obu sytuacjach napastnik Płaszowianki nie musiał nawet specjalnie wyskakiwać by skierować piłkę do bramki. Przewaga wzrostu była tak duża, że bramkarz i obrońcy Kabla nie mieli szans w walce o górną piłkę. Kontaktową bramkę dla Kabla zdobył Tomasz Białek wykorzystując rzut wolny sprzed pola karnego, ale by doprowadzić do wyrównania brakło już czasu.

Dla podopiecznych trenera Kamila Norka był to sezon nauki i zbierania doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w przyszłym sezonie gdy występować oni będą już jako pierwsza drużyna w I Lidze Okręgowej w swoim roczniku.

Kabel II Kraków - Płaszowianka Kraków 1:2

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Jan Baran (kapitan), Tomasz Białek, Nikodem Goch, Michał Malisiewicz, Michał Marszalik, Antoni Mrzygłód, Jakub Tybuszewski, Illya Yakubov oraz Igor Szymik i Teodor Kotuszko.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/