person_outline
search
U15 efektownie na koniec

U15 efektownie na koniec

Ostatnia kolejka rozgrywek trampkarzy starszych w I Lidze Okręgowej Kraków-Olkusz przyniosła okazałą wygraną drużyny U15 ze zdekompletowanym i już zdegradowanym zespołem Tramwaju Kraków, aż 9-0. 

Drużyna trampkarzy Kabla już od kilku kolejek ma pewne vicemistrzostwo rozgrywek, więc mecz z ostatnim w tabeli Tramwajem Kraków nie miał znaczenia dla układu tabeli, ani dla jednych, ani dla drugich. W tej sytuacji nie może dziwić, że spotkanie miało już nieco wakacyjną atmosferę, a pogodzona ze spadkiem ekipa Tramwaju stawiła się na mecz raptem w 10-cio osobowym składzie.

Grając od początku w osłabieniu liczebnym goście skoncentrowali się obronie dostępu do własnej bramki i przez pierwszy fragment spotkania wychodziło to całkiem nieźle, gdyż pierwszy gol spotkania padł dopiero w 25 minucie gry. Po stracie pierwszego gola, rozwiązał się worek z bramkami i Kablarze raz po raz znajdowali drogę do siatki Tramwaju łącznie zdobywając 9 goli, z czego aż 7 po przerwie gdy rywal opadł już z sił i ambicji.

Mecz z Tramwajem był dla wielu z zawodników drużyny U15 ostatnim w kategorii trampkarzy - od przyszłego sezonu będą już występować w nowopowstałej drużynie juniorów U17.

Kabel Kraków 9:0 Tramwaj Kraków

Skład Kabla: Mikołaj Kolasa - Mateusz Chromicz, Oskar Domanus (kapitan), Xawery Dyląg, Andrii Krupovych, Maks Majewski, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Aleksander Stelmach, Bartosz Zapała, Filip Zięba oraz Karol Urban, Iwo Gaszyński, Szymon Jędrszczyk i Bruno Kiełkowski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/