person_outline
search
Trudne początki U15

Trudne początki U15

Pierwszy mecz drużyny U15 Kabla Kraków na poziomie Ligi Makroregionalnej zakończył się wyraźną wygraną Orła Piaski Wielkie. Ze względu na trwające jeszcze wakacje i związane z tym braki kadrowe, Kablarze wnioskowali o przełożenie meczu na termin późniejszy. Wobec braku zgody gospodarzy, zawody trzeba było rozegrać w składzie dalekim od optymalnego.

Drużyna U15 w nowym sezonie składać się będzie z zawodników z roczników 2010 oraz 2009, którzy do tej pory nie mieli okazji ze sobą wspólnie występować na boisku w ramach jednej drużyny. Gracze urodzeni w roku 2009 od kilku sezonów tworzyli jedną drużynę z rocznikiem 2008, natomiast rocznik 2010 funkcjonował jako osobna drużyna. Teraz spotkali się w jednym zespole i przed prowadzącym tą grupę trenerem Marcinem Gagatem stoi trudne zadanie zgrania zespołu i wypracowania stylu gry niemal od podstaw. Taki obrót spraw zwiastował dość trudny początek ligowej rywalizacji na poziomie rozgrywek makroregionalnych.

W starciu z Orłem powyższe obawy szybko znalazły potwierdzenie. To Orzeł był zespołem bardziej dojrzałym, lepiej zorganizowanym i dodatkowo dysponującym "robiącymi różnicę" zawodnikami obdarzonymi niezłymi warunkami fizycznymi. Już w 3 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie, a przed przerwą trafiali do siatki jeszcze trzykrotnie.

Druga połowa rozpoczęła się od zrywu Kablarzy, którzy strzelając dwa szybkie gole autorstwa Szymona Pęskiego i Olafa Grabowskiego dali kibicom nadzieję na bardziej wyrównaną drugą połowę spotkania. Niestety dla gości było to wszystko na co było ich stać tego dnia. Kolejne trzy gole strzelił już Orzeł, pewnie wygrywając spotkanie.

Orzeł Piaski Wielkie Kraków 7:2 Kabel Kraków

Skład Kabla: Oliwier Janda - Rafał Duszek, Iwo Gaszyński, Olaf Grabowski, Bruno Kiełkowski, Andrii Krupovych, Oskar Lasek, Szymon Leśniak, Szymon Pęski, Emil Szymoniak (kapitan), Gustaw Ziętarski oraz Maciej Kędzierski, Mateusz Błaszczyk, Aleks Meus, Patryk Podmokły i Edmund Ziętarski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/