person_outline
search
Piast Łapanów też pokonany

Piast Łapanów też pokonany

Trzeci mecz sezonu i trzecia wysoka wygrana drużyny U13 na poziomie Ligi Makroregionalnej Młodzików Starszych. Tym razem podopieczni trenera Kamila Norka wysoko pokonali Piast Łapanów, w stosunku 7-1.

Po dwóch pierwszych meczach, w których Kabel rozgromił rywali ponad dziesięciocyfrową różnicą goli, można było mieć obawy czy mecz Piastem nie będzie miał podobnie jednostronnego przebiegu, wszak rywale w dotychczasowych meczach jeszcze nie punktowali, ale przecież w piłce młodzieżowej dzieci mecze rozgrywają, żeby się rozwijać, a mecze wyraźnie jednostronne temu nie sprzyjają. Okazało się, że Piast Łapanów zawiesił poprzeczkę nieco wyżej niż Wanda i PAPN, choć do uniknięcia wysokiej porażki to nie wystarczyło.

Pierwsza połowa była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na grających w roli gospodarzy zawodników Kabla. Prowadzenie uzyskali oni w 22 minucie za sprawą Tomasza Białka. Ale raptem dwie minuty później Piast wyrównał gdy po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował rosły obrońca przyjezdnych. Niewiele zabrakło, by pierwsza połowa zakończyła się do dość sensacyjnym remisem. Dopiero na minutę przed końcem Kabel znów objął prowadzenie, by podwyższyć je jeszcze w doliczonym czasie gry. Druga połowa to już wyższa przewaga Kabla, który skrupulatnie punktował błędy rywali, systematycznie powiększając przewagę, która ostatecznie dała wygraną 7-1.

Kabel Kraków 7:1 Piast Łapanów 

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Tomasz Białek, Nikodem Goch, Teodor Kotuszko, Michał Malisiewicz, Michał Marszalik, Jakub Tybuszewski, Szymon Tylek (kapitan), Illya Yakubov oraz Jan Baran, Mikołaj Eret, Patryk Grudzień, Krzysztof Jacewicz i Antoni Pleskacz.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/