person_outline
search
Iskra z Krzęcina, Kablowi skrzydła podcina

Iskra z Krzęcina, Kablowi skrzydła podcina

Po dość pewnej wygranej w wyjazdowym meczu z Victorią Zalas podopieczni trenera Doriana Fijaka podchodzili z optymizmem do meczu z Iskrą Krzęcin. I choć początek meczu mógł podtrzymać pozytywne nastroje, to dalsza część spotkania zupełnie nie przebiegła po myśli zawodników Kabla i Iskra odniosła wysoką wygraną.

Obie drużyny spotkały się w zeszłym sezonie jeszcze w kategorii Młodzików Młodszych. Wtedy górą była drużyna Kabla, która w całym meczu miała dość wyraźną przewagę. Bieżące rozgrywki Iskra rozpoczęła bardzo dobrze pewnie wygrywając oba dotychczasowe spotkania i zapowiadało się wyrównane spotkanie.

Niestety dla gospodarzy wyrównana była tylko pierwsza połowa, która zakończyła się wynikiem 2-2, a to Kabel dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Po przerwie w szeregi zespołu Kabla wkradła się dziwna niemoc. Zawodnicy popełniali dużo prostych błędów, niefrasobliwie rozgrywali piłkę, we znaki dawał się też brak w bramce nominalnego bramkarza. Iskra za to prezentowała bardzo wysoką skuteczność i bezlitośnie wykorzystywała każdą okazję do zdobycia gola. Finalny wynik spotkania z pewnością jest zbyt wysoki i nie oddaje różnicy poziomów obu zespołów, ale nieudany początek drugiej połowy i dwa szybko stracone gole podcięły gospodarzom skrzydła i końcówka spotkania przebiegała już wyraźnie pod dyktando przyjezdnych.

Kabel III Kraków 2:9 Iskra Krzęcin

Skład Kabla: Piotr Charczyński - Jan Buksiński, Mikołaj Eret, Jakub Grochmal, Aleksander Gronuś, Adam Jewiak, Kuba Lenczowski, Witold Pietrzyk, Krystian Śledź (kapitan) oraz Filip Kałat i Wojciech Wojtanowicz.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/