person_outline
search
U12 na piątkę z Płaszowianką

U12 na piątkę z Płaszowianką

W meczu trzeciej kolejki rozgrywek III Ligi Okręgowej gr. 3 Młodzików Starszych druga drużyna Kabla Kraków pokonała 5-0 zespół Płaszowianki Kraków i umocniła się na pozycji lidera tabeli.

Płaszowianka w dotychczasowych meczach zanotowała jedną wygraną i jedną przegraną, natomiast Kabel z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Faworytem spotkania byli zatem gospodarze, ale w pamięci mieć należy spotkanie z końcówki ubiegłego sezonu, kiedy Płaszowianka niespodziewanie pokonała rezerwy Kabla - wtedy jeszcze złożone z zawodników z rocznika 2011.

Tym razem o niespodziance nie mogło być mowy. Kabel od początku narzucił przeciwnikom swój styl gry i obraz meczu wyglądał podobnie jak w poprzednich spotkania tego sezonu, czyli duża przewaga optyczna, sporo strzałów i sytuacji, ale skuteczność znów szwankowała. Choć liczbę oddanych strzałów na bramkę Płaszowianki ciężko było zliczyć, to do przerwy padł tylko jeden gol, po ładnym uderzeniu z dystansu w samo okienko autorstwa Szymona Śmiałka.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, z tą różnicą, że w końcówce Płaszowianka, czy to z braku sił, czy już nieco znużona ciągłym murowaniem bramki, dała sobie strzelić kilka goli w krótkim odstępie czasu i ostatecznie Kabel odniósł najbardziej okazałe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach III Ligi Okręgowej, pokonując rywala zza miedzy... na piątkę.

Kabel II Kraków 5:0 Płaszowianka Kraków

Skład Kabla: Artur Król - Marceli Brożek, Mateusz Dąbrowski, Wojciech Łach, Jacek Pająk, Filip Sadzik, Szymon Śmiałek, Aleksander Stanek, Wojciech Walczak (kapitan) oraz Stanisław Jasek i Aleksander Kuliś.

 

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/