person_outline
search
W Pcimiu bez punktów

W Pcimiu bez punktów

Po ciężkim początku sezonu i wysoko przegranych pierwszych dwóch meczach, kolejne dwa spotkania były już bardziej wyrównane i mogły dawać kibicom drużyny U15 trochę optymizmu przed dalszą częścią sezonu. Niestety mecz z Pcimianką stanowił powrót do pesymistycznego początku sezonu i Kabel zaliczył kolejną wysoką przegraną.

Przedmeczowa analiza sytuacji w tabeli nie dawała podstaw do przewidywania kolejnego jednostronnego meczu. Pcimianka miała co prawda na koncie już 6 punktów, ale w meczach z Dalinem Myślenice i Szkołą Futbolu Staniątki, przegrywała - podobnie zresztą jak Kabel. Raz jeszcze okazało się, że mecz meczowi nie równy, a przedmeczowe kalkulacje nie zawsze znajdują potwierdzenie w boiskowych wydarzeniach.

Pcimianka szybko objęła prowadzenie, już w 9 minucie rozklepując niemrawą obronę gości. Raptem 2 minuty później było już 2-0, a zawodnicy Kabla sprawiali wrażenie pogodzonych z losem. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol i losy meczu zostały właściwie rozstrzygnięte, tym bardziej że nie było widać w zespole Kabla woli walki, brakowało też zaangażowania.

Piłka nożna zna przypadki, w których po przerwie na boisko wychodzi odmieniona drużyna i zmienia losy wydawałoby się przegranego meczu. Tym razem niestety dla gości nic takiego nie nastąpiło. Próby atakowania bramki Pcimianki jeżeli już się pojawiały to były anemiczne, a dodatkowo w obronie dalej pojawiały się proste błędy, które pozwoliły gospodarzom zdobyć jeszcze dwa kolejne gole. Finalnie zamiast przełamania była kolejna wysoka przegrana i powrót do negatywnych nastrojów z początku sezonu.

Pcimianka Pcim 5:0 Kabel Kraków

Skład Kabla: Oliwier Janda - Rafał Duszek, Iwo Gaszyński, Olaf Grabowski, Mateusz Kozioł, Oskar Lasek, Szymon Leśniak, Adam Pająk, Szymon Pęski, Tomasz Pięta, Emil Szymoniak (kapitan) oraz Karol Urban, Antoni Bednarek, Aleks Meus i Arkadiusz Pitala.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/