person_outline
search
Starcie na szczycie dla Garbarni

Starcie na szczycie dla Garbarni

W trzeciej kolejce okręgowych rozgrywek w kategorii Młodzików Młodszych doszło do starcia na szczycie tabeli, w którym mierzyły się dwie najmocniejsze drużyny ligi. Zwycięstwo odniosła Garbarnia po bardzo skutecznej końcówce spotkania.

Sytuacja w tabeli była dość klarowna. Obie drużyny swoje dwa poprzednie spotkania wygrały bardzo wysoko i było jasne, że sprawę wygrania ligi rozstrzygną pomiędzy sobą drużyny Kabla i Garbarni. W rozgrywkach w kategorii D2, które toczą się w grupach, stawką jest awans do wiosennych rozgrywek I Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych, w których zagrają najmocniejsze drużyny z wszystkich grup.

Lepiej spotkanie rozpoczęła Garbarnia, która prowadzenie objęła już w 13 minucie po rzucie rożnym. Brązowi mieli też więcej z gry. Kabel odgryzał się głównie po kontratakach, ale w pierwszej połowie nie przyniosło to powodzenia i drużyny zeszły na przerwę przy stanie 0-1 dla gości.

Początek drugiej połowy należał jednak do Kabla. Najpierw ładnym i zaskakującym strzałem z dystansu popisał się Gabriel Wróbel, który przelobował bramkarza, a chwilę później prowadzenie Kablarzom dał Szymon Wierzchanowski, który przez sezonem zostały wytransferowany do Kabla, właśnie z Garbarni. Gol strzelony byłym kolegom zadziałał jednak na nich motywująco bo już 2 minuty później padło wyrównanie, a w kolejnych minutach inicjatywa znów przeszła na stronę Garbarni, która poprawiła skuteczność i w końcowym fragmencie gry zdobyła kolejne gole, ustalając wynik meczu na 5-2.

Kabel Kraków 2:5 Garbarnia II Kraków

Skład Kabla: Adam Piekarski - Marceli Brożek, Miłosz Budacz, Alex Ciesielski, Tymon Kościelniak (kapitan), Igor Niedzielski, Wojciech Pająk, Filip Sadzik, Szymon Wierzchanowski oraz Jovan Vanevski, Gabriel Wróbel i Kacper Zięba.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/