person_outline
search
Świetny mecz, pewna wygrana U17

Świetny mecz, pewna wygrana U17

W czwartej kolejce sezonu, juniorzy Kabla rozegrali dopiero swój drugi mecz (spotkania z drugiej i trzeciej kolejki zostały przełożone na późniejsze terminy). Przeciwnikiem Kablarzy była krocząca od wygranej do wygranej druga drużyna Sportowca Modlniczka. Kabel rozegrał świetny mecz i pewnie rozprawił się mocnym przeciwnikiem typowanym na faworyta rozgrywek.

Po pechowej porażce w Radziszowie na inaugurację, Kabel w tabeli pozostawał bez punktów. Zawodnicy trenera Janeczka czekali na okazję do rehabilitacji, ale terminarz się tak ułożył, że na szansę do pokazania swoich możliwości musieli czekać aż 3 tygodnie. Mecz z drugiej kolejki z dokooptowaną do ligi w ostatniej chwili Siemachą-Progres III Kraków zostanie rozegrany zapewne po sezonie, a mecz z Armaturą Kraków, na prośbę rywali został przeniesiony na inny termin. W tym czasie Sportowiec rozegrał 3 spotkania, wszystkie wygrywając i zajmował miejsce na szczycie tabeli razem z Radziszowianką.

Ale głodni ligowych punktów Kablarze nie pozostawili złudzeń, kto tego dnia był w lepszej formie. Już w 4 minucie spotkania Aleksander Stelmach dał gospodarzom prowadzenie po ładnie wyprowadzonej akcji. W 27 minucie ponownie Stelmach wpisał się na listę strzelców, tym razem popisując się mierzonym strzałem sprzed pola karnego, prosto w okienko bramki Sportowca. Przeciwnik próbował się odgryzać, ale dobrze zorganizowana obrona gospodarzy nie pozwalała na wiele i większego zagrożenia pod bramką Kolasy nie było.

W drugiej połowie Sportowiec miał już nieco więcej do powiedzenia w ofensywie, ale dogodne okazje zostały zmarnowane i również stojący w bramce w drugiej połowie Karol Urban zachował czyste konto. Tymczasem do siatki Sportowca piłka trafiła jeszcze 3 razy. Gole zdobywali Dawid Pałka (po zamieszaniu po rzucie rożnym), Dawid Kuroń (wykańczając dośrodkowanie ze skrzydła) oraz Oskar Domanus (pewnie egzekwując rzut karny).

Rozmiary wygranej oraz styl gry Kabla z pewnością mogły zaskoczyć do tej pory niepokonanych graczy Sportowca. Kabel dominował przez cały mecz i pokazał, że porażka w Radziszowie to był tylko wypadek przy pracy.

Kabel Kraków 5:0 Sportowiec Modlniczka

Skład Kabla: Mikołaj Kolasa - Mateusz Chromicz, Oskar Domanus (kapitan), Dariusz Kamecki, Jakub Kuc, Daniel Kusz, Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Aleksander Stelmach, Filip Zięba oraz Karol Urban, Szymon Forystek, Roch Gołąbek, Dawid Kuroń i Tomasz Wolski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/