person_outline
search
Wisła pokonana, zaległości odrobione

Wisła pokonana, zaległości odrobione

Dopiero w połowie września zespół Kabla Kraków rozegrał mecz pierwszej kolejki rozgrywek Ligi Makroregionalnej Młodzików Starszych, w którym przeciwnikiem była druga drużyna Wisły Kraków. Zaległości udało się wreszcie odrobić, przy okazji dopisując do ligowej tabeli kolejne trzy punkty.

Mecz z drugą drużyną Wisły Kraków pierwotnie został zaplanowany na końcówkę sierpnia, ale pierwotny termin nie pasował Wiśle (ze względu na późny powrót z obozu przygotowawczego), a później okazało się, że i Kabel będzie mieć w pierwotnym terminie kłopoty kadrowe, więc spotkanie zostało przełożone na 19 września. Do tego czasu drużyny zdążyły rozegrać kilka innych spotkań, w których znacznie lepiej punktował Kabel (tylko jeden remis). Wisła natomiast wygrała tylko raz, dwukrotnie zremisowała (w tym ze znajdującym się na dnie tabeli PAPN-em) i zaliczyła wysoką porażkę ze Sportowcem. Analizując dotychczasowe wyniki, wyraźnym faworytem był zatem grający na swoim boisku Kabel.

Ale mecz z Wisłą, choć wygrany, okazał się bardzo trudną przeprawą dla podopiecznych Kamila Norka. Wisła grała agresywnie, zawodnicy pokazywali dobre przygotowanie motoryczne, grając na dużej intensywności przez większą część spotkania. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zgodnie z oczekiwaniami Kablarze, po ładnej akcji Malisiewicza. Jednak później do głosu doszła Wisła, która jeszcze przed przerwą zdobyła dwa gole i do przerwy mieliśmy niespodziankę.

W drugiej połowie Kabel ruszył do odrabiania strat i już po 3 minutach gry mieliśmy remis za sprawą gola Illii Yakubova. Niestety chwilę później ten sam zawodnik niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki i Wisła znów była na prowadzeniu. Mimo przeciwności losu, Kabel się nie poddawał i nadal dążył wygranej nad opadającą z sił Wisłą. Cel udało się osiągnąć wyprowadzając dwa podobne kontrataki, które na gole zamienili Jan Baran i Szymon Tylek. Spotkanie z pewnością cięższe niż można się było spodziewać, ale zarówno szkoleniowo jak i punktowo zakończyło się po myśli gospodarzy.

Kabel Kraków 4:3 Wisła II Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Tomasz Białek, Teodor Kotuszko, Michał Malisiewicz, Michał Marszalik, Antoni Mrzygłód, Jakub Tybuszewski, Szymon Tylek (kapitan), Illya Yakubov oraz Igor Szymik, Jan Baran, Nikodem Goch i Miłosław Warzecha.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/