person_outline
search
Podsumowanie sezonu 2020/21

Podsumowanie sezonu 2020/21

Dobiegła końca rozegrana w ekspresowym tempie runda wiosenna, a zarazem pandemiczny sezon piłkarski 2020/21. Przyszedł więc czas na podsumowanie tego co wydarzyło się w ubiegłej już kampanii. Zespołowi prowadzonemu przez trenera Bartłomieja Janeczka dzięki bardzo dobrej grze, zwłaszcza na wiosnę, udało się zdobyć tytuł wicemistrza grupy III krakowskiej klasy A. Pozostał mały niedosyt, jednak gra, którą prezentowali "Kablarze" głównie po wznowieniu rozgrywek z powodu lockdownu może napawać optymizmem na kolejne sezony.

Rundę jesienną podsumowaliśmy już tutaj, a więc skupimy się głównie na tym co działo się wiosną, a wydarzyło się dużo dobrego dla Kablowej społeczności. Rywalizacja wystartowała ze sporym opóźnieniem dopiero w weekend 24/25 kwietnia i zaczęło się od wyjazdowego remisu 1:1 z Cedronką Wola Radziszowska, jednak jak się później okazało to było jedno ze słabszych spotkań ekipy trenera Bartłomieja Janeczka w tym sezonie. Runda wiosenna pokazała także, że rywalizacja z Cedronką była początkiem pięknej serii 10 meczów bez porażki, która zakończyła się 5 czerwca na stadionie Wandy Kraków, kiedy to "Kablarze" przegrali 3:5. Nasz zespół jednak szybko otrząsnął się po tej przegranej i cztery dni później zremisował ze świętującą po tym spotkaniu wywalczenie awansu Pogonią Kraków 3:3, pokazując spory charakter, gdyż przegrywali już 0:3 i zdołali się szybko odbudować i odrobić stratę. Do końca rundy Kabel rozegrał jeszcze trzy mecze (Płomień Kostrze, Fairant Kraków, Strzelcy Kraków), w których zdobyli dziewięć "oczek". Ważnym wydarzeniem było także zakończenie przygody z piłką przez naszego kapitana Grzegorza Grzesiaka - więcej tutaj.

Ostatecznie Kabel z dorobkiem 58 punktów, na które złożyło się 18 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek zajął drugą pozycję w tabeli. Do mistrza, czyli Pogoni Kraków stracili jednak aż 13 punktów. "Kablarzom" udało się zdobyć 84 bramki, z kolei stracili ich 41. Tylko 18 goli Kabel stracił na własnym stadionie, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

Liczba występów:
25 - Jakub Maj
24 - Jan Pieczarkowski
24 - Konrad Wieczorek
24 - Grzegorz Grzesiak
23 - Axel Rednau
23 - Robert Piwowarczyk

Liczba minut:
1997 - Jan Pieczarkowski
1945 - Mateusz Małek
1859 - Jakub Maj
1826 - Konrad Wieczorek
1722 - Axel Rednau

Strzelone bramki:
16 - Axel Rednau
15 - Grzegorz Grzesiak
13 - Konrad Wieczorek
7 - Sebastian Bator
5 - Robert Piwowarczyk

Liczba asyst:
17 - Grzegorz Grzesiak
10 - Konrad Wieczorek
9 - Axel Rednau
8 - Robert Piwowarczyk
7 - Damian Kodyra

Punktacja kanadyjska:
32 - Grzegorz Grzesiak
25 - Axel Rednau
23 - Konrad Wieczorek
13 - Robert Piwowarczyk
12 - Sebastian Bator

Żółte kartki:
7 - Grzegorz Grzesiak, Jan Pieczarkowski
4 - Konrad Wieczorek, Piotr Golonka, Ilja Vasilenko

Czerwone kartki:
1 - Konrad Wieczorek, Jan Pieczarkowski

* statystyki dotyczą wszystkich oficjalnych meczów (liga + puchar)