person_outline
search
Pewne pucharowe zwycięstwo
Redakcja Redakcja

Pewne pucharowe zwycięstwo

W sobotnie popołudnie Kabel rozegrał pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2023/24, a była to wyjazdowa rywalizacja w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu krakowskiego z A-klasowym Płomieniem Jerzmanowice. Zespół trenera Bartlomieja Janeczka odniósł pewne zwycięstwo 4:0 (2:0), a na listę strzelców wpisali się Marcin Białas, Bartłomiej Hankus, Zakhar Pranovich oraz Adam Wojtyna.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że to “Kablarze” będą zespołem dominującym w tym spotkaniu. Wysoki pressing, który stosował zespół gości powodował, że miejscowi mieli duże problemy z przetransportowaniem piłki do ofensywy. W zespole Kabla początkowo brakowało dokładności, przez co długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wynik udało się otworzyć tuż przed przerwą, gdy w 40. minucie kapitan Marcin Białas ograł przeciwnika w polu karnym i silnym strzałem przełamał ręce interweniującego bramkarza Płomienia i futbolówka wpadła do siatki. Gdy wydawało się, że zespół trenera Janeczka zejdzie na przerwę z jednobramkową przewagą to Kabel za sprawą Bartka Hankusa podwyższył swoje prowadzenie na 2:0.

Po zmianie stron Płomień zaatakował z nieco większą odwagą, ale mimo poprawy w ich grze wciąż na boisku dominował Kabel, a kolejne  trafienia wydawały się być kwestią czasu. Szybko mogło być 3:0, bo piłka wylądowała w siatce po strzale Adama Wojtyny, jednak sędzia asystent zasygnalizował, że nasz napastnik był na spalonym i wciąż Kabel prowadził tylko dwoma trafieniami. Mimo sporej liczby sytuacji na kolejnego gola musieliśmy poczekać aż do 82. minuty, gdy do siatki trafił Zakhar Pranovich. Wynik ustalił na dwie minuty przed końcem Wojtyna. Pewne zwycięstwo Kabla stało się faktem i powoduje, że zespół trenera Bartłomieja Janeczka awansuje do IV rundy okręgowego Pucharu Polski gdzie zmierzy się z drugim zespołem Garbarni Kraków.

Bramki dla Kabla:

0:1 Marcin Białas 40’
0:2 Bartłomiej Hankus 43’
0:3 Zakhar Pranovich 82’
0:4 Adam Wojtyna 88’

Skład Kabla: Szydłowski - Vasylenko (75’ Pieczarkowski), Pranovich, Mielecki, Antosz - Białas, Zaczyk, Wojtyna, Hroshko (60’ Nowak), Hankus - Kwiatek