person_outline
search
Janeczek: "Celem jest rozwój zespołu"
Redakcja Redakcja

Janeczek: "Celem jest rozwój zespołu"

Jeszcze przed pierwszym meczem ligowym o krótkie podsumowanie przygotowań seniorów do kolejnego sezonu w klasie okręgowej poprosiliśmy trenera Bartłomieja Janeczka.

Gry kontrolne 

- Do treningów wróciliśmy 10 lipca poświęcając pierwszy tydzień na selekcję zawodników. Na pierwszych treningach gościliśmy kilkunastu kandydatów do gry w barwach Kabla, z których ostatecznie kilku znalazło się w kadrze seniorów na rundę jesienną. Mecze sparingowe były dla nas dobrą okazją, żeby sprawdzić w warunkach meczowych funkcjonowanie zespołu w obu fazach gry — z piłką i bez piłki. Na pierwszym miejscu stawiamy na równowagę pomiędzy defensywą i ofensywą, jednocześnie zależało nam na poprawie jakości w działaniach pod bramką przeciwnika. W grach kontrolnych wygraliśmy m.in. z drugim zespołem Garbarni, wysoko pokonaliśmy także Wandę Kraków i Płomień Jerzmanowice. Myślę, więc że udało nam się rozwinąć zespół pod tym kątem, ale ostateczną weryfikacją będą mecze o punkty. 

Zmiany kadrowe

- Do zespołu dołączyło ośmiu nowych graczy — siedmiu z nich ma przed sobą minimum jeszcze dwa lata gry jako młodzieżowiec. Na treningi seniorów zapraszani są także wyróżniający się juniorzy z roczników 2008 i 2007, którzy coraz odważniej pukają do drzwi seniorskiej drużyny. Liczymy na to, że każdy z tych zawodników rozwinie swój indywidualny potencjał i pomoże nam przez to rozwinąć zespół. Mamy młodą drużynę, która musi się w najbliższym sezonie obronić ciężką i mądrą pracą — każdy tydzień powinien tutaj działać na naszą korzyść. Jeśli chodzi o ubytki to zdecydowana większość zawodników z poprzedniego sezonu stanowiąca o sile zespołu postanowiła z nami zostać. Kilka osób, które grały rzadziej w poprzednim sezonie, nie zdecydowały się na wznowienie treningów. Finalnie kadra drużyny seniorów na dziś liczy 25 graczy — o szczegółach klub będzie informował w kolejnych dniach. 

Cele seniorów na sezon 2023/2024

- Celem jest rozwój zespołu, a możemy to zrobić tylko poprzez rozwój indywidualny poszczególnych graczy. Dlatego do zespołu ściągamy tylko takie osoby, które są odpowiednio nastawione i respektują nasze standardy. Chcielibyśmy ugruntować swoją pozycję w klasie okręgowej opierając drużynę na zawodnikach nastawionych na rozwój, a nie na trwanie. Sezon 2023/2024 w klasie okręgowej gr. II zapowiada się na wyrównany, każdy zespół ma swoje atuty i wady. Uważam, że stać nas na wygranie z każdym w tej lidze pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Dla nas każdy najbliższy mecz niezależnie od rywala jest kolejną szansą, którą będziemy chcieli wykorzystać i tak do tego podchodzimy.