person_outline
search
Porażka na inaugurację
Redakcja Redakcja

Porażka na inaugurację

Nie udała się inauguracja sezonu Kablowi Kraków, który w 1. kolejce przegrał na wyjeździe z Pogonią Kraków 0:2 (0:2).

Początek spotkanie nie zwiastował nic niepokojącego, bowiem oglądaliśmy naprawdę wyrównane widowisko. To zmieniło się po upływie pierwszego kwadransa, kiedy to Pogoń objęła prowadzenie, a potem szybko je podwyższyła. Sporą zasługę w zyskaniu tej przewagi dla miejscowych mieli czarnoskórzy skrzydłowi, którzy swoją szybkością stwarzali bardzo duże zagrożenie w polu karnym Kabla.

Po zmianie stron Kabel ponownie dochodzi do głosu i po okresie sporej przewagi gospodarzy mecz ponownie się wyrównuje. Kablarze stworzyli sobie nawet kilka okazji - głównie po strzałach z dystansu, jednak nie były to szanse stuprocentowe, a tym bardziej nie było mowy o zdobyciu bramki kontaktowej. Pogoń spokojnie kontrolowała przebieg gry i nie forsowała już tempa, z kolei Kabel nie był w stanie im zagrozić, dlatego też trzy punkty zostały w Skotnikach.

Kolejny mecz ligowy zespół trenera Bartłomieja Janeczka rozegra już w sobotę 26 sierpnia o godz. 17:00. Kabel ponownie uda się w delegację, aby zagrać z beniaminkiem, Gwiazdą Ściejowice. W międzyczasie jednak, w środowe popołudnie o godz. 17:30 przy Parkowej czeka nas mecz IV rundy Pucharu Polski, gdzie rywalem będą piątoligowe rezerwy Garbarni Kraków.

Skład Kabla: Fundament - Mielecki, Pieczarkowski, Vasylenko (46’ Dziża) - Kłak (60’ Purol), Nowak (70’ Bednarz), Białas (40’ Zaczyk), Hroskho - Żelechowski (85’ Wojtuś), Kwiatek (70’ Woźniak), Wojtyna

Na ławce również: Szydłowski (GK)