person_outline
search
Kwiatek show! Trzy punkty dla Kabla!
Redakcja Redakcja

Kwiatek show! Trzy punkty dla Kabla!

Wyjazdowa wyprawa Kabla Kraków na teren beniaminka klasy okręgowej Gwiazdy Ściejowice zakończyła się sukcesem. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka wygrali to spotkanie 5:0 (2:0), a bohaterem widowiska został Eryk Kwiatek, który zdobył cztery bramki, w tym jedną już w 53 sekundzie gry. Autorem piątego gola dla "Kablarzy" był Zakhar Pranovich.

Właściwie pierwsza akcja gości zakończyła się już sukcesem w postaci bramki. Piłkę na 20 metrze na wprost bramki Gwiazdy otrzymał Eryk Kwiatek i nie zastanawiał się długo, uderzył i pokonał bramkarza miejscowych otwierając wynik i dając spory komfort Kablowi. Po strzelonej bramce zespół Kabla cofnął się nieco do defensywy i czekał na swoje kolejne okazje z kontrataku lub ze stałego fragmentu gry. Ta się w końcu przydarzyła w 22. minucie gdy dobrze rozegrany rzut rożny skutecznym strzałem zakończył Zakhar Pranovich i Kabel miał już dwie bramki przewagi.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando Kabla, jednak trzeba przyznać, że Gwiazda również miała swoje okazje - dobrze jednak spisywała się nasza defensywa oraz jej szef Grzegorz Fundament, który we wszystkich sytuacjach interweniował bez zastrzeżeń. Aż do 78. minuty, gdy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Damian Szydłowski, który również spisywał się bez zastrzeżeń. Kolejne minuty, jak się później okazały, były istnym popisem Kwiatka, który po zmianie stron zdobył jeszcze trzy gole. Najpierw w 62. minucie dobrze znalazł się w polu karnym i wykończył dogranie z boku boiska celnym strzałem. Dwa kolejne gole zobaczyliśmy w doliczonym czasie gry, gdzie nasz zawodnik wykazał się zimną krwią i wykończył bardzo dobre akcje całego zespołu.

Kolejne wyzwanie czeka Kabel już w tę sobotę 2 września o godz. 17:00, a na własnym stadionie gościć będziemy Bronowiankę Kraków, która przegrała dwa swoje pierwsze spotkania.

Bramki dla Kabla:
0:1 Eryk Kwiatek 1'
0:2 Zakhar Pranovich 22'
0:3 Eryk Kwiatek 62'
0:4 Eryk Kwiatek 90'
0:5 Eryk Kwiatek 90+2'

Skład Kabla: Fundament (78' Szydłowski) - Pieczarkowski, Pranovich, Vasylenko (77' Kłak), Wojtuś, Dziża (46' Wojtyna), Hankus (83' Biedroń), Kwiatek, Mielecki (68' Bednarz), Woźniak (68' Nowak), Zaczyk