person_outline
search
Zdecydowana wygrana z Bronowianką
Redakcja Redakcja

Zdecydowana wygrana z Bronowianką

Pierwsze domowe spotkanie Kabla Kraków w sezonie 2023/24 zakończyło się szczęśliwie dla miejscowych, bowiem podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka wygrali 3-0 (0-0) z Bronowianką Kraków. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wprowadzony na boisku w przerwie Adam Wojtyna, z kolei trzecie trafienie dołożył Marcin Białas.

W pierwszej połowie spotkania niewiele działo się na boisku. Obie drużyny grało bardzo zachowawczo i chociaż więcej z gry wydawała się mieć ekipa Kabla to jednak w większości przeprowadzonych ataków brakowało ostatniego podania bądź decyzji o strzale. Bronowianka ograniczała się raczej do bezpiecznej gry w defensywie i utrudnieniu dostępu do swojej bramki zespołowi miejscowych. Trzeba przyznać, że do przerwy szło im to całkiem nieźle, natomiast liczba wypadów ofensywnych gości była naprawdę niewielka.

Przełomowe okazały się dwie zmiany przeprowadzone przez trenera Janeczka w przerwie. Na boisku zameldowali się Adam Wojtyna i Oleksandr Hrosko i wprowadzili mnóstwo ruchliwości i świeżości w poczynania ofensywne Kabla. Co prawda, przy pierwszych próbach Wojtyna był jeszcze nieskuteczny, ale w końcu dopiął swego i w 57. minucie, gdy w okolicy pola karnego otrzymał futbolówkę od Bartłomieja Hankusa i solową akcją zakończył tę sytuację golem otwierającym wynik spotkania. Kabel absolutnie nie miał zamiaru osiadać na laurach i kontynuował ataki, aby doprowadzić do podwyższenia prowadzenia. Długo ta sztuka im się nie udawała, ale wciąż to miejscowi mieli więcej z gry. Kolejne bramki zobaczyliśmy jednak dopiero w doliczonym czasie gry - najpierw najprzytomniej w polu karnym po rzucie rożnym zachował się Marcin Białas, a chwilę później świetny kontratak wykończył biegnący z piłką od połowy boiska Wojtyna, ustalając tym samym rezultat meczu na 3-0.

Kolejne spotkanie "Kablarzy" czeka już w nadchodzący weekend - w niedzielę 10 września o godz. 16:00 zagrają na wyjeździe z Prokocimiem Kraków, który do tej pory zgarnął jeden punkt w trzech meczach.

Gole dla Kabla:

1:0 Adam Wojtyna 57'
2:0 Marcin Białas 90+3'
3:0 Adam Wojtyna 90+6'

Skład Kabla: Fundament - Dziża (60' Wojtyna), Hankus (76' Biedroń), Kwiatek (76' Nowak), Mielecki, Pieczarkowski, Pranovich, Vasylenko, Wojtuś (60' Antosz), Woźniak (46' Hroshko), Zaczyk (60' Białas, 90+4' Bednarz)