person_outline
search
Popis ofensywy Kabla
Redakcja Redakcja

Popis ofensywy Kabla

Znakomicie spisali się zawodnicy Kabla Kraków w meczu 5. kolejki klasy okręgowej, w którym przed własną publicznością rozprawili się ze Skawinką Skawina 6-0 (3-0). Na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Adam Wojtyna, a po jednym golu dołożyli Bartłomiej Hankus, Kamil Nowak i Mateusz Woźniak.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla naszego zespołu, bo już w 8. minucie bardzo dobry pressing poskutkował przechwyceniem piłki, która została dostarczona do Adama Wojtyny. Napastnik Kabla przyjął futbolówkę w polu karnym i wykończył skutecznym strzałem otwierając rezultat. Skawinka próbowała szybko odpowiedzieć, jednak zespół Kabla na niewiele pozwalał swoim przeciwnikom, a przy okazji sam konstruował ciekawe akcje. Dwie z nich, w końcówce pierwszej odsłony, zakończyły się trafieniami do siatki Skawinki - najpierw do "pustaka" piłkę wpakował Bartłomiej Hankus, a chwilę później kolejny skuteczny strzał z pola karnego oddał Wojtyna.

Druga odsłona to kontynuacja bardzo dobrej gry gospodarzy, którzy przeprowadzili jeszcze trzy ataki zakończone golem. Tych bramek mogło być więcej, natomiast swoje okazje bramkowe wykorzystali Kamil Nowak i Wojtyna, a w końcówce strzał dobił Mateusz Woźniak - ustalając rezultat na okazałe 6-0.

Sezon nabiera rozpędu, a przed nami kolejne spotkanie - w sobotę o godz. 16:00 zagramy na wyjeździe z Grębałowianką Kraków, która po pięciu spotkaniach ma na swoim koncie cztery "oczka".

Bramki dla Kabla:
1:0 Adam Wojtyna 8'
2:0 Bartłomiej Hankus 39'
3:0 Adam Wojtyna 44'
4:0 Kamil Nowak 59'
5:0 Adam Wojtyna 86'
6:0 Mateusz Woźniak 89'

Skład Kabla: Fundament - Pieczarkowski, Pranovich (85' Skórzak), Vasylenko (78' Woźniak), Bednarz (70' Bednarz), Białas (78' Żelechowski), Dziża (46' Nowak), Hankus (70' Biedroń), Hroshko (78' Kłak), Mielecki, Wojtyna