person_outline
search
Wyszarpane punkty z Bieżanowianką
Redakcja Redakcja

Wyszarpane punkty z Bieżanowianką

Nie było to najłatwiejsze spotkanie dla zespołu Kabla Kraków, jednak ostatecznie podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka wygrywają 2-1 (1-1) z ostatnią w tabeli Bieżanowianką Kraków i notują tym samym czwarte zwycięstwo w bieżącej kampanii. Łupem bramkowym podzielili się Patryk Kóska i Adam Wojtyna, z kolei dla gości trafił z rzutu wolnego Volodymyr Myshko.

Przez większą część pierwszej połowy spotkania na boisku nie działo się zbyt wiele i chociaż grę prowadzili gospodarze to jednak Bieżanowianka starała się odgryzać szybką grą w kontrataku. Taktyka jednych i drugich nie okazała się jednak skuteczna i sytuacji bramkowych po obu stronach barykady nie odnotowaliśmy. Niespodziewanie to przyjezdni otworzyli wynik spotkania, gdy w 25. minucie z rzutu wolnego wykonywanego z około 20 metrów skutecznie przymierzył Volodymyr Myshko. Stracona bramka podziałała jednak mobilizująco na "Kablarzy", jednak odrabianie strat potrwało dłuższą chwilę. Udało się na szczęście wyrównać jeszcze przed przerwą, gdy swoją okazję wykorzystał Patryk Kóska, uderzając co prawda w pobliżu golkipera Bieżanowianki, jednak ten nie zdołał skutecznie interweniować.

Po zmianie stron Kabel nadal napierał i nawet dwukrotnie udało się skierować futbolówkę do bramki, ale w obu sytuacjach nasi zawodnicy znajdowali się na spalonym. Spalonego nie było za to już przy bramce Adama Wojtyny, gdy Kabel wykorzystał błąd w rozegraniu Bieżanowianki i wyszedł na prowadzenie po skutecznym strzale naszego snajpera. W kolejnych akcjach Kabel mógł podwyższyć swoje prowadzenie, ale do tego nie doszło, co doprowadziło do nerwowej końcówki. Bieżanowianka miała kilka okazji aby doprowadzić do wyrównania, ale dobre zachowania defensywne całego zespołu doprowadziły, że prowadzenie zostało dowiezione do końcowego gwizdka.

Bramki dla Kabla:

1:1 Patryk Kóska 42'
2:1 Adam Wojtyna 56'

Skład Kabla: Fundament - Mielecki, Pieczarkowski, Vasylenko - Pranovich, Zaczyk (65' Bednarz), Mielecki, Hankus (46' Kwiatek), Hrosko (85' Antosz) - Kóska (65' Dziża), Wojtyna (79' Żelechowski)