Rocznik 2011 wygrywa Wilga Cup!

Miły prezent na zakończenie sezonu sprawili sobie zawodnicy Akademii KS Kabel z rocznika 2011, wygrywając turniej Wilga Cup organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Wilga na obiektach Bieżanowianki.

KS Kabel do rywalizacji wystawił dwie drużyny i obie zaprezentowały się z dobrej strony, pokazując ładną dla oka grę oraz wysokie umiejętności techniczne. Pierwsza z drużyn w fazie grupowej nie miała sobie równych, wyraźnie wygrywając wszystkie swoje mecze grupowe i awansując do finału Gold (3-0 z Krakusem Nowa Huta, 8-1 z Bieżanowianką oraz 5-1 z Clepardią). Druga drużyna w fazie grupowej odniosła jedno zwycięstwo pokonując UKS UL w stosunku 5-4 oraz przegrała spotkania z Cracovią (2-5) oraz gospodarzami UKS Wilga (0-2).

W finale Silver druga drużyna Kabla rywalizowała ze zmiennym szczęściem, ale wygrana 3-2 z Bieżanowianką wystarczyła do tego by awansować do meczu o 3 miejsce w finale Silver, gdzie rywalem była Jadwiga Kraków. Mimo iż zawodnicy rywalizowali tego dnia w ogromnym upale i dodatkowo nie mieli do dyspozycji zmienników, ostatkiem sił wygrali również to spotkanie (2-1) i oprócz medali za udział, zabrali do domu również mały puchar.

Równolegle w finale Gold rywalizowała pierwsza drużyna, która po wynikach pierwszej fazy urosła do roli faworyta, podobnie zresztą jak Cracovia, która również łatwo poradziła sobie z grupowymi rywalami. Los tak chciał, że w finale Gold oba zespoły trafiły do tej samej grupy i wiadomym się stało, że do wielkiego meczu finałowego awansuje tylko jedna z tych drużyn.

Mało brakowało, a rozpędzona w fazie grupowej drużyna Kabla potknęłaby się już na pierwszej przeszkodzie. Drużyna Halnego Kamienica wystawiła bardzo rosły skład i prostymi środkami próbowała przejąć inicjatywę w meczu, co długimi fragmentami przynosiło zamierzony efekt i dawało im prowadzenie. Finalnie Kablarze przełamali opór niewygodnego rywala i sięgnęli po trzy punkty, wygrywając minimalnie 3-2.

W drugiej kolejne miało miejsce długo oczekiwane starcie z Cracovią. Tym razem Kabel wszedł w mecz dużo lepiej, od początku zyskując przewagę kilku goli. Później Pasy kilka razy próbowały złapać kontakt, ale ostatecznie wystarczyło to tylko do honorowej porażki w stosunku 7-3. Po tym meczu Kabel miał już pewny awans do finału, więc mecz z Orłem Piaski Wielkie był jedynie formalnością. Wygrana 3-1 i awans do finału z kompletem zwycięstw stał się faktem.

Wielki finał turnieju to starcie z Kabla z Prądniczanką, która również tego dnia wygrała wszystkie mecze grupowe. Sądząc po wcześniejszych wynikach, można było oczekiwać wyrównanego starcia, ale już w pierwszej akcji meczu Kabel wyszedł na prowadzenie i potem tylko systematycznie powiększał przewagę nie dając rywalom nadziei na odwrócenie losów finału.

Wygrana Kabelków cieszy, tym bardziej, że osiągnięta została po dobrej i efektownej grze. Jest to więc efekt wykonanej na treningach pracy, a nie tak często oglądanych na tego typu turniejach kilku taktycznych sztuczek, które na krótką metę zwiększają szansę na wygraną, ale w dłuższej perspektywie nie rozwijają umiejętności zawodników.

Skomentuj

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Z wielką przyjemnością informujemy, iż akademia piłkarska KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w ramach Programu Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż klub spełnia wszystkie wymogi formalne i regulaminowe wymagane przez PZPN w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od sezonu 2019/20 i obowiązuje do końca 2021 roku.