Młodzik młodszy: cenna lekcja na przyszłość

Młodzik młodszy wraca z wyjazdowego meczu, z którego w zawodnicy mogą wyciągnąć wnioski. Proszowianka kontrolowała przebieg gry, postawiła swoje warunki realizacji boiskowych zadań i utrzymała koncentrację do końca spotkania.

Mecz z Proszowianką miał trzy oblicza. Na samym początku spotkania, aż do czasu gola Olafa Grabowskiego z rzutu wolnego był pełen walki o dominację w środku pola. Akcje toczyły się głównie w środkowej strefie, a nikt nie miał zamiaru odpuścić choćby centymetra boiska. Zdobywanie pozycji i przewagi to przecież tak istotny element podczas meczu.

Od 15 minuty wszystko się zmieniło. Po golu dla Kabla, Proszwianka nie zwiesiła głów, a ruszyła do przodu. Chcąc odrobić stratę, zawodnicy gospodarzy coraz śmielej starali się docierać pod pole karne gości. Po długim podaniu w boczny sektor w sytuacji odnalazł się skrzydłowy Proszowianki i po rajdzie z lewej strony wpakował piłkę do siatki. Na tablicy wyników - remis 1:1. Po przyjęciu kierunkowym i wygranym pojedynku jeden na jeden (jednocześnie zrobił obie te rzeczy - duża sztuka) ruszył na bramkę i umieścił piłkę w jej okienku. Druga bramka dla gospodarzy padła bardzo podobnie, a strzelcem był znów ten sam zawodnik - Kacper Michalski. Następnie Proszowianka zdobyła dwa gole i w przewie Kabel musiał zastanowić się, jak odzyskać przewagę na boisku.

Druga odsłona spotkania pokazała, że zawodnicy Proszowianki nie zamierzają zwalniać tempa, które narzucili. Już po kilku minutach cieszyli się z piątego gola. Kablarze starali się odpowiedzieć. W kilka minut po stracie drugiego gola na listę strzelców wpisał się Zdzisław Hanasiewicz, który odnalazł się w polu karnym i pewnie uderzył obok bramkarza. Kabel chciał jeszcze postarać się wrócić do walki, zagrywając piłkę długimi podaniami w boczne sektory, jednak ostatecznie było to za mało, by wracać do Krakowa z pełną pulą. Proszowianka ani na moment nie pozwoliła sobie na dekoncentrację, a jej piłkarze utrzymali wynik do końca spotkania. Porażki uczą, że nie warto się poddawać, bo już za moment czeka kolejny mecz, w którym można spróbować być lepszym niż poprzednio - z tym ułatwieniem, że będąc bogatszym o nowe doświadczenia.

Kolejne spotkanie ligowe Kabel U12 rozegra na wyjeździe ze Słowikiem Olkusz. Początek w środę (18.05) o 17:45 na stadionie w Olkuszu przy ul. 29 listopada 12B.

Trener po meczu: W spotkanie weszliśmy bardzo dobrze. Stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji, był też celny strzał Olafa Grabowskiego z rzutu wolnego, który dał nam prowadzenie. Niestety potem padła bramka wyrównawcza i trochę nas podłamała. Nastąpiła seria błędów indywidualnych i na przerwę schodziliśmy z gorszym rezultatem. Druga połowa było już nieco lepsza w naszym wykonaniu. Próbowaliśmy forsować obronę rywali, lecz bardzo dobrze dysponowany zespół Proszowianki nie pozwolił na odebranie sobie przewagi. Mimo wszystko uważam, że mecz stał na bardzo dobrym poziomie sportowym, walki i zaangażowania nie można było odmówić żadnemu zespołowi. Gratuluję gospodarzom zwycięstwa. My trenujemy dalej, robimy swoje i cieszymy się grą w piłkę - powiedział Marcin Gagat, trener zespołu U12.

AP Proszowianka 5:2 Kabel