Młodzik młodszy: mało bramek, ale spore emocje

Wyjazdowy mecz z SP Borek Kraków nie należał do zadań z kategorii "łatwe". Jeśli ktoś pamięta pierwszy mecz na Parkowej (1:1), to wie że Borek nie tylko dobrze buduje akcje, ale także potrafi bronić się przed zagrożeniem stwarzanym przez przeciwnika.

Pierwsza odsłona spotkania przebiegła zgodnie z przewidywaniami. Kabel starał się przejąć kontrolę, gospodarze odpowiadali dobrym ustawieniem. W pierwszym minutach wszyscy mieli coś do udowodnienia, oprócz bramkarzy. Ci nadal czekali, aż ktoś ich zaskoczy. Następnie kilka razy interweniował Mateusz Niedźwiecki, później bramkarz Borka - obaj skutecznie. Rzuty rożne także nie przyniosły bramek, bo wrzutki skutecznie neutralizowali obrońcy obu zespołów. Jeśli czegoś w tym spotkaniu brakowało, to właśnie bramek i klarownych sytuacji.

Te pojawiły się w drugiej części meczu. Zanim jednak pojawiły się na dobre, Kabel kilkukrotnie skutecznie wychodził spod wysokiego pressingu gospodarzy, po czym starał się tworzyć akcje ofensywne. Borek chciał zaatakować, ale w tym aspekcie był zbyt zachowawczy - na połowie Kabla rzadko przebywało więcej niż paru zawodników. Dopiero w kolejnych minutach drugiej połowy nabrali wiatru w żagle, a ich akcje - tempa. Gospodarzom udało się nawet zdobyć gola, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Kabel potrzebował przebudzenia, a to przyszło w najlepszym momencie.

W 56 minucie spotkania do piłki w środku pola zbliżył się Tomasz Pięta, a następnie zbliżył swój zespół do wygranej w tym spotkaniu. Strzałem z woleja przelobował bramkarza gospodarzy, a potem zniknął w ramionach kolegów. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Radość piłkarzy Kabla po bramce zdobytej przez Tomka Piętę

Trener po meczu: Na mecz z Borkiem wyszliśmy wiedząc że nie będzie to łatwe spotkanie i tak też się okazało. Rywal przeważał, jeśli chodzi o indywidualne umiejętności, za to my znów pokazaliśmy, jak ważny jest kolektyw i przygotowanie mentalne. Na pewno cieszy czyste konto. Przeprowadziliśmy kilka naprawdę dobrych akcji - zaangażowanie i walkę o każdą piłkę można było obserwować od pierwszego gwizdka sędziego - mówił po spotkaniu trener zespołu Kabla U12 Marcin Gagat.

SP Borek Kraków 0:1 Kabel Kraków

Bramki dla Kabla:

• Tomasz Pięta 56'

Skład Kabla: Mateusz Niedźwiecki - Wojtek Knop, Tomasz Pięta, Szymon Sekunda, Szymon Leśniak, Emil Szymoniak (kapitan), Stanisław Galas, Oskar Lasek, Zdzisław Hanasiewicz oraz Małgorzata Kruczek i Antoni Śliwa.

Już za tydzień (04.06.2022, sobota) czeka nas przedostatnia ligowa kolejka. Kabel U12 zagra z Radziszowianką Radziszów na wyjeździe. Początek spotkania o godzinie 14.00 na stadionie w Radziszowie (ul. Skawińska 3).