person_outline
search
Młodzik starszy: hokejowy wynik w starciu z Albertusem

Młodzik starszy: hokejowy wynik w starciu z Albertusem

Albertus zagrał w piłkę, i przez cały mecz robił to bardzo dobrze. Kablarze tylko dzięki swojej determinacji mogli odwrócić losy meczu, co udało im się śpiewająco. 

Pierwsza połowa i od razu wrzucony piąty bieg. Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzył Artur Mrzygłód. Kabel zaatakował i nie chciał poprzestać na jednej bramce. Przez kilka kolejnych minut mecz się uspokoił, a zawodnicy próbowali zdobyć przewagę w środku pola. W 11 minucie bramkę wyrównującą zdobył gracz gospodarzy. Kabel niezwłocznie odpowiedział dwoma golami, a tym samym Artur Mrzygłód zaliczył hattricka już w 16 minucie spotkania. Na tym jednak nie koniec. W 21 minucie bramkę strzałem z dystansu zdobył Maks Majewski. Przy wyniku 1:4 dla gości, odżyli gospodarze. Na przerwę młodzi zawodnicy schodzili przy wyniku 4:2. 

W drugiej części mogliśmy zobaczyć, że Albertus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Filip Dziura wziął sprawy w swoje nogi i w kilka minut doprowadził do wyrównania, także kompletując hattricka. Okazało się jednak, że Kabel umie odwrócić losy meczu. W 50 minucie Xawery Dyląg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na uwagę zasługuje asysta Artura Mrzygłóda, który podawał piłkę do Xawerego tzw. krzyżakiem. Później Przemysław Pacuła strzelił w swoim stylu zza pola karnego, a zaskoczony bramkarz nie zdążył interweniować. Ostatnią bramkę, już w doliczonym czasie gry, zdobył Artur Mrzygłód i ustalił wynik meczu. Po tej akcji sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Trener po meczu: Byliśmy świadkami naprawdę ciekawego widowiska. Oba zespoły pokazały charakter i wolę walki oraz umiejętności czysto piłkarskie. Sporo ciekawych rozwiązań czy to zespołowych, czy indywidualnych mogło się podobać zgromadzonym kibicom. Mecz momentami wydawał się dość wyrównany, ale to Kablarze narzucili swoje zasady, dzięki którym większą część meczu mieli pod kontrolą. Kwintesencją tego była świetna reakcja po wyrównaniu przez rywali. Przy wyniku 4:4 nasz zespół, zdobywając kolejne trzy gole, udokumentował przewagę. Cieszy nas współpraca oraz przełożenie założeń na boisko. Mimo że nie ustrzegliśmy się kilku błędów to jestem zadowolony z postawy zawodników i realizacji zadań - mówił Adrian Pater, trener zespołu U13.

Albertus 4:7 Kabel

Bramki dla Kabla:

  • Artur Mrzygłód 2'
  • Artur Mrzygłód 15'
  • Artur Mrzygłód 16'
  • Maks Majewski 21'
  • Xawery Dyląg 50'
  • Przemysław Pacuła 56'
  • Artur Mrzygłód 60'+2'

Skład Kabla: Karol Urban - Bruno Kiełkowski, Dawid Pałka, Jakub Macuga, Przemysław Pacuła (kapitan), Maks Majewski, Szymon Pęski, Iwo Gaszyński, Artur Mrzygłód oraz Mikołaj Jasek, Gustaw Ziętarski, Xawery Dyląg, Bartosz Zapała i Edmund Ziętarski.

W przedostatnim ligowym spotkaniu Kabel U13 podejmie Bieżanowiankę II Kraków na stadionie przy Parkowej 12A. Mecz rozpocznie się o godzinie 9.00 w sobotę (04.06.2022).

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/