person_outline
search
Młodzik starszy i manita. Szalona końcówka spotkania z Bieżanowianką

Młodzik starszy i manita. Szalona końcówka spotkania z Bieżanowianką

Wysoka wygrana zakończyła sezon zespołu U13. Emocje na samym początku, skromne prowadzenie do przerwy, bramkarz, który uratował zespół przed remisem, kilka bramek w ostatnich minutach i ostatecznie trzy punkty. 

Pierwsza połowa była zacięta. Wprawdzie Kabel szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Szymona Pęskiego, ale później miał problemy, by zdobywać kolejne gole. Mecz był wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy częściej starali się atakować i stwarzać zagrożenie. Niestety dla ich sympatyków, na przeszkodzie stawała skuteczność. Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 1:0 dla gospodarzy, którzy jednak czuli, że prawdziwa walka zacznie się w drugiej połowie.

Druga odsłona to pokaz determinacji. I choć bramki przyszły późno, bo dopiero w ostatnich kilkunastu minutach, to ich ilość zrekompensowała czas oczekiwania. Sygnał do ataku dał Bruno Kiełkowski, który płaskim strzałem przy słupku wykorzystał szansę w 49 minucie meczu. Następnie do piłki uderzonej przez Bartka Zapałę i wybitej przez bramkarza na przedpole doszedł Szymon Pęski i zdobył swoją drugą bramkę w 51 minucie meczu. W ostatnich kilku minutach dwa gole strzelił Edmund Ziętarski. Dwukrotnie wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Zapały i wpakował piłkę do siatki.

Kabel udowodnił, że w meczach u siebie radzi sobie wyśmienicie. Pięć bramek, piękne akcje, dublet Szymka i Edmunda, dobre podania Bruna, uruchamiające skrzydłowych. Pierwsza połowa stawiała pod znakiem zapytania wynik końcowy, druga utwierdziła w przekonaniu, że Kabel po prostu dobrze gra w piłkę. 

Kabel Kraków 5:0 Bieżanowianka II Kraków

Bramki dla Kabla:

  • Szymon Pęski 4'
  • Bruno Kiełkowski 49'
  • Szymon Pęski 51'
  • Edmund Ziętarski 57'
  • Edmund Ziętarski 58'

Skład Kabla: Mikołaj Jasek -  Krzysztof Fiołek, Dawid Pałka, Xawery Dyląg, Przemysław Pacuła, Szymon Pęski, Gustaw Ziętarski, Bartosz Zapała, Bruno Kiełkowski oraz Edmund Ziętarski.

Był to ostatni mecz zespołu U13 w tym sezonie. Rundę wiosenną chłopcy zakończyli wysoką wygraną. Gratulujemy postawy godnej piłkarzy! Teraz czeka ich zakończenie sezonu, zaplanowane na 24 czerwca na Parkowej.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/