person_outline
search
Wysokie zwycięstwo na koniec sezonu. Trampkarze potwierdzili dominację w lidze

W taki sposób można kończyć sezon. Wprawdzie mecz z Orłem Iwanowice to tylko formalność, bo mistrzostwo I ligi okręgowej C2 i awans do II ligi okręgowej C1, trampkarze zapewnili sobie na kolejkę przed końcem rozgrywek. Niemniej podeszli do spotkania pełni energii, by udowodnić że mistrzostwo nie zostało zdobyte przypadkiem.

Rozpocząć mecz z wysokiego C - taki był cel, a przynajmniej tak wyglądały poczynania zespołu U14 w pierwszych minutach. Bramka, szybko zdobyta przez kapitana Oskara Domanusa z rzutu wolnego, pozwoliła w spokoju konstruować kolejne akcje. Następny gol padł w 28 minucie, a strzelcem bramki znów był Oskar Domanus (jeszcze kilka razy w tym tekście musimy go wymienić ;). Bezpańską piłkę w środkowej strefie przejął Maks Majewski, niezwłocznie dograł do Domanusa, a ten - po przyjęciu piłki i skontrolowaniu ustawienia bramkarza - uderzył nie do obrony z ponad 20 metrów. Następne minuty upłynęły w miarę szybko, bo i szybkie było tempo tego spotkania. Kabel, pomimo zapewnionego awansu, nie chciał zaprezentować się w meczu u siebie jak zespół, któremu na niczym już nie zależy. Brakowało tylko skuteczności i podjęcia odpowiednich decyzji w kluczowych fazach akcji, niemniej kontrola nad meczem została udokumentowana. Po gwizdku sędziego oznaczającego koniec pierwszej połowy Kabel schodził na przerwę, prowadząc 2:0.

Druga część meczu to absolutna dominacja Kablarzy. W 48 minucie wynik został podwyższony na 3:0, a już dwie minuty później na 4:0. Gole znów kompletował Oskar. Druga z bramek, które padły w drugiej połowie, była koncertowo rozegraną akcją zespołową od środka boiska aż do pola karnego przeciwnika. Zawodnicy Kabla U14 w 10 sekund wymienili 6 podań, a siódme zagranie było strzałem obok bramkarza, ale prosto do siatki. W 54 minucie na listę strzelców wpisał się Artur Mrzygłód - najpierw sam wywalczył piłkę, a później przelobował bramkarza gości. W 60 minucie ten sam zawodnik zdobył dublet, wykorzystując sprytne podanie pomiędzy obrońców od Maksa Majewskiego. Pięć minut po tym Oskar Domanus strzelił swoją piątą bramkę w tym spotkaniu (niczym Leo Messi w meczu z Estonią). Wynik spotkania, a także zdobycz bramkową całej drużyny na przestrzeni rundy wiosennej I ligi okręgowej C2, zamknęła bramka Maksa Majewskiego, zdobyta po wrzutce z rzutu rożnego.

Trener po meczu: W ostatnim meczu sezonu przećwiczyliśmy fazę ofensywną. W pierwszej połowie chłopcy podejmowali złe decyzje, przez co gra nie była płynna. W drugiej połowie zawodnicy skuteczniej budowali ataki oraz wykorzystywali tworzone przewagi w grze. Kolejna wygrana na koniec rozgrywek na pewno doda pewności chłopcom przed kolejnymi wyzwaniami w wyższej kategorii wiekowej - mówił Bartłomiej Janeczek po zakończeniu ostatniego meczu w sezonie.

• Maks Majewski 75'

Skład Kabla: Karol Urban - Iwo Gaszyński, Mateusz Chromicz, Dawid Pałka, Tomasz Wolski, Maksymilian Kowalczyk, Maks Majewski, Aleksander Stelmach, Rafał Oczkowicz, Oskar Domanus (kapitan), Artur Mrzygłód oraz Bruno Kiełkowski, Adrian Bosak, Mateusz Turczyński i Dawid Broniewski.

Zespół U14 razem z trenerem Bartłomiejem Janeczkiem przed spotkaniem z Orłem Iwanowice

Mecz z Orłem Iwanowice był ostatnim spotkaniem dla trampkarzy w kategorii C1. Od nowego sezonu będą występować w II lidze okręgowej w kategorii C2 (trampkarz starszy). Teraz czeka ich dokończenie zaplanowanych treningów, a także zakończenie sezonu, które zaplanowana na 24 czerwca (piątek).