person_outline
search
Udana inauguracja w III Lidze Okręgowej D1. Dobry występ zawodników Kabla U12

Udana inauguracja w III Lidze Okręgowej D1. Dobry występ zawodników Kabla U12

Kabel Kraków U12 w ubiegłą sobotę po raz pierwszy posmakował ligowych zmagań. Podopieczni Kamila Norka zmierzyli się z Pogonią Kraków w III Lidze Okręgowej (kategoria: młodzik starszy).

Już sam początek meczu zapowiadał ciekawy występ grupy młodzika młodszego Kabla. Zawodnicy z grupy U12 szybko przejęli inicjatywę, a budowane akcje, próbowali przełożyć na zdobycz bramkową. Tak sztuka udał się już po niespełna czterech minutach. Piłkarze Kabla nie pozwolili przeciwnikom rozpocząć akcji w strefie niskiej, odebrali piłkę wykonując skok pressingowy i pewnie sfinalizowali stworzoną okazję. Zaraz po bramce znów stworzyli sobie dogodną sytuację - tym razem jednak piłka nieznacznie minęła bramkę przeciwników. Kabel cały czas budował ataki, nieustannie naciskając na blok defensywny rywali. Na przerwę Kablarze schodzili, mając pełną kontrolę nad poczynaniami rywala. 

Druga odsłona meczu wyglądała bardzo podobnie: Kabel stosował wysoki pressing, atakował w bocznych sektorach, a kiedy tylko odebrał piłkę - zmierzał z nią w światło bramki, by oddać strzał. Pogoń Kraków starała się odpowiedzieć Kablowi, jednak ich próby długiego rozegrania piłki często zostawały zatrzymane przez obrońców gospodarzy. Z minuty na minutę Kabel zyskiwał większą przewagę, a także umiejętnie zamykał przestrzeń graczom Pogoni. Ostatecznie rywalom nie udało się pozytywnie zareagować na dobrą dyspozycję podopiecznych Kamila Norka. Kiedy sędzia zagwizdał po raz ostatni, piłkarze Kabla U12 mogli cieszyć się z zachowania czystego konta oraz udanej inauguracji w rozgrywkach dla młodzików.

Trener po meczu: Cieszy mnie to, że drużyna realizowała założenia, które sobie przygotowaliśmy przed spotkaniem. Był to nasz pierwszy mecz po powrocie z obozu, gdzie pracowaliśmy nad wieloma aspektami naszej gry. Jestem zadowolony z działań zespołowych w ofensywie i skuteczności. Również w defensywie stanowiliśmy kolektyw, często próbując grać w obronie wysokiej i nie tracąc bramki. Najważniejszy dla mnie jest rozwój piłkarzy. Po meczach, zarówno na obozie sportowym, jak i tym pierwszym ligowym widać, że zawodnicy adaptują się do gry w warunkach piłki na dużym boisku oraz poszerzają swoje umiejętności odnośnie rozumieniem gry. Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy i uświadamiania zawodników, że to dopiero początek - mówił po spotkaniu Kamil Norek, nowy szkoleniowiec zespołu młodzika młodszego.

Kabel II Kraków 17:0 Pogoń III Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Michał Malisiewicz, Jan Baran, Szymon Tylek (kapitan), Michał Marszalik, Nikodem Goch, Antoni Mrzygłód, Aleksander Jacher, Tomasz Białek oraz Franciszek Jeż, Bartosz Wójcik i Larry Njako.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/