Dziesiąte zwycięstwo U15 (C1) w sezonie. Komplet punktów zdobyty na wyjeździe

Dziesiąta wygrana w sezonie brzmi dumnie i nie ma co zaprzeczać, że trampkarze Kabla potrafią rozgrywać piłkę, są zorganizowani w obronie i w ataku oraz wykorzystują okazje. W meczu z Pogonią II Kraków było podobnie, na co wskazuje wysoki wynik.

Kablarze zaczęli bardzo spokojnie, budując grę od tyłu i czekali na swoje szanse. Te pojawiły się stosunkowo szybko, jednak pozostały niewykorzystane. Zanim Kabel zaczął zdobywać bramki, do minimum ograniczył możliwości swojego rywala. Pogoń została zepchnięta do defensywy i zmuszona, by - mówiąc kolokiwalnie - biegać za piłką. Z minuty na minutę rozkręcali się zawodnicy ofensywni Kabla, oskrzydlając akcje i tworząc zagrożenie pod bramką przeciwników. Kiedy Kabel zdobył pierwszego gola, Pogoń momentalnie odżyła. Ruszyła do przodu, ale bez efektów bramkowych. Kablarze wykorzystali przestrzenie w formacji obronnej Pogoni i po raz drugi mogli cieszyć się z gola. Scenariusz po bramce był podobny - Pogoń znów postanowiła, że spróbuje zaatakować i odrobić stratę. Podobnie jak wcześniej, Kabel wykorzystał to, że przeciwnika atakuje większą liczbą zawodników i strzelał kolejne bramki. Na przerwę podopieczni Bartłomieja Janeczka schodzili z wysoką bramkową zaliczką.

Druga część meczu nieznacznie różniła się do pierwszej. Być może Kabel nacisnął jeszcze mocniej na rywali, bo z upływem czasu gry tworzył coraz więcej sytuacji, które mógł zamienić na bramkę. I tak rzeczywiście było, bo bramkarz Pogoni jeszcze pięciokrotnie musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Trzeba także dodać, że Pogoń zaliczyła honorowe trafinie - ze słusznie podyktowanego rzutu karnego.

Wysoka wygrana trampkarzy Kabla umocniła ich na pozycji lidera II ligi okręgowej (gr. 2). Zawodnicy trenera Janeczka w rundzie jesiennej nie stracili jeszcze punktów w żadnym z dziesięciu ligowych spotkań.

Pogoń II 1:10 Kabel

Skład Kabla: Karol Urban - Jakub Macuga, Mateusz Chromicz, Dawid Pałka, Błażej Łukasiewicz, Szymon Jędrszczyk, Filip Zięba, Bartosz Zapała, Oskar Domanus (kapitan), Artur Mrzygłód i Aleksander Stelmach oraz Andrzej Krupowicz, Maks Majewski oraz Iwo Gaszyński.

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/