U13 nie odpuszcza i wygrywa z Clepardią

Rywale zespołu U13 wysoko zawiesili poprzeczkę i przyjechali na Parkową rozegrać dobre zawody. Obie drużyny przez niemal całe spotkanie grały równo, ale na sam koniec to Kabel zachował więcej sił.

Angielskie warunki pogodowe - czyli rzęsisty deszcz - towarzyszyły zawodnikom przez całe spotkanie. Nie zniechęciło ich to jednak, by na boisku stworzyć emocjonujące widowisko. Pierwsza część spotkania odbyła się w trybie: akcja za akcje. Kabel prowadził grę, jednak Clepardia nie pozostawała dłużna i jednocześnie czujna w grze defensywnej. Przyjezdni dobrze opanowali stałe fragmenty gry i to głównie za ich sprawą stwarzali zagrożenie pod bramką Kabla U13. Gospodarze próbowali ataków skrzydłami czy wymiany podań w środku pola - ostatecznie żaden z tych sposobów nie przyniósł zmiany rezultatu w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie Kabel zaczął pressować przeciwników znacznie wyżej i znacznie częściej. Clepardia z minuty na minutę miała coraz większe problemy, by w swoim tempie budować akcje, a Kabel chętniej grał blisko bramki przeciwników i próbował zaskoczyć bramkarza. Pierwsze trafienie w 13 minucie drugiej połowy zaliczył Tomek Pięta, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego. Chcąc nie chcąc, Clepardia musiała zaatakować i bardziej się otworzyć. Zawodnicy Kabla wykorzystali okazję i po szybkiej akcji Rafał Duszek umieścił piłkę w siatce. Do końca meczu pozostało 7 minut, a Kabel wygrywał 2:0. Kilka minut po golu, piłkarze Clepardii znów chcieli zaskoczyć bramkarza Kabla, ale dziś ten spisywał się bardzo dobrze. Minutę później do stanu 3:0 doprowadził Rafał Duszek, kompletując dublet. Kabel U13 wygrał i po raz kolejny pokazał charakter.

Kabel 3:0 Clepardia

Skład Kabla: Oliwier Janda - Rafał Duszek, Stanisław Galas, Antoni Śliwa, Wojciech Knop, Oskar Lasek, Szymon Leśniak, Tomasz Pięta, Emil Szymoniak (kapitan) oraz Mateusz Błaszczyk, Patryk Podmokły i Szymon Sekunda.

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/