U15: 5 w pierwszej, 7 w drugiej. Olimpic Kraków bez szans w meczu na śniegu

Warunki pogodowe do samego końca trzymały zawodników w niepewności, czy spotkanie pomiędzy Kablem U15 a Olimpic Kraków w ogóle się odbędzie. Ostatecznie, pomimo nieprzyjemnej aury i opadów śniegu piłkarze Kabla spędzili przedpołudnie, wysoko pokonując rywali.

Z komfortem awansu do I Ligi Okręgowej trampkarze Kabla przystępowali do kolejnego ligowego spotkania. Tym razem rywalem był Olimpic Kraków. Kablarze przed spotkaniem mieli imponujący bilans 10 zwycięstw i jednego remisu oraz 66 strzelonych goli w 11 meczach.

Jeszcze dzień przed rozpoczęciem meczu były obawy, czy rozpocznie się zgodnie z planem i czy pierwszy listopadowy śnieg pozwoli na punktualny start. Udało się i zawodnicy stanęli do walki o punkty na zmrożonej murawie. Kabel zaczął dobrze, nawet bardzo dobrze. Po kilku pierwszych akcjach było jasne, że spotkanie będzie miało zupełnie inny wymiar, niż to zremisowane z Bieżanowianką. W ciągu trzech minut Kablarze prowadzili 2:0, a sześć minut później 3:0. Bramki strzelali odpowiednio: Olek Stelmach i dwukrotnie Artur Mrzygłód. Wraz z upływem czasu dominacja Kabla nad rywalem rysowała się coraz wyraźniej. W 27 minucie drugą bramkę zdobył Stelmach, a wynik pierwszej połowy - minutę przed gwizdkiem arbitra oznaczającym przerwę - zamknął Błażej Łukasiewicz, uderzając z główki.

W drugiej połowie duch walki obudził się w zawodnikach przyjezdnych, jednak po 5 minutach Kabel znów przejął inicjatywę. Olimpic próbował rozegrać piłkę z autu bramkowego długim podaniem, które padło łupem dobrze ustawionych obrońców Kabla. Kilka szybkich podań pomogło przemieścić piłkę pod bramkę gości, gdzie czekał już Artur Mrzygłód i pewnym strzałem zapewnił sobie hattricka. Minutę później swoje do zwycięstwa dołożył Tomasz Wolski, a przewaga Kabla zyskiwała coraz wyraźniejsze kontury. W końcówce spotkania Kablarze zdobyli jeszcze kilka bramek, czym udowodnili, że w wyższej lidze nie znajdą się przez przypadek.

Zespół trenera Bartłomieja Janeczka w spotkaniu zaprezentował swój własny styl gry, podobnie jak w całej rundzie jesiennej. Kablarze dominowali na boisku, nieustannie stwarzali zagrożenie pod bramką rywali i tworzyli mnóstwo okazji. Na wiosnę zobaczymy ich w I Lidze Okręgowej i wierzymy, że tam będąc tam i rywalizując z silniejszymi przeciwnikami, nie zmienią ofensywnego podejścia.

Kabel 12:0 Olimpic

Skład Kabla: Karol Urban - Mateusz Chromicz (kapitan), Iwo Gaszyński, Szymon Jędrszczyk, Błażej Łukasiewicz, Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Aleksander Stelmach, Bartosz Zapała i Filip Zięba oraz Mikołaj Kolasa, Adrian Bosak, Maksymilian Kowalczyk i Tomasz Wolski.